title
title
title
title
title
title
כליל החורש
מה קורה ב"כליל החורש" (22.12.2017)
(לפרטים: בית "כליל החורש" - 04-6932326)

חג החנוכה נחגג בשמחה ואור, כשהבית בתכונה מיוחדת לכבודו. 
כולנו, כולנו, צוות הבית והדיירים באווירת חג. לשמחתנו מגיעים לבקרנו לאורך כל השבוע אורחים מבחוץ וקבוצות עניין שונות ואנו מציינים עימם את החנוכה בדרכים מגוונות ההולמות את חג האורים.

אנו צפויים לעבור למבנה החדש בתחילת 2018. לשם כך נערכים בחשיבה ובאירגון כיצד לעשות את המהלך, בכמה שפחות טלטלות ותוך שמירה מרבית על שגרת החיים ועל רמת הטיפול והשירות שהדיירים רגילים לה. התחלנו בהתארגנות נמרצת, בהצטיידות וסגירות אחרונות בכל הנוגע למעבר לבית הסיעודי החדש.

בשבוע שעבר קיימנו פעילות משותפת עם הוותיקים, חברי מופ"ת וגאי"ה. מזג האוויר הנוח איפשר התניידות והוצאת דיירינו אל האוויר הפתוח והליכה עם כיסאות הגלגלים עד המועדון. המטרה הייתה שינוי האווירה, הוצאה מהבית, גיוון ושינוי במקום הפעילות ומפגש עם אנשי הקהילה שחיים בקיבוץ. הייתה השתתפות גדולה של חברי הקיבוץ. היו 21 דיירים ויותר מ-30 חברי קיבוץ. מעורבות של החברים יחד עם דיירי הבית, תרמה לקידום הפעילות וחיבור ביניהם. האירוע סוכם כמוצלח והשאיר טעם של עוד אצל חברי הקיבוץ וגם אצל דיירי הבית. מחודש דצמבר נבסס המשכיות למפגשים אלה ומעתה, אחת לחודש, חברי הקיבוץ הוותיקים יגיעו לפעילויות משותפות עם דיירי הבית ב"כליל החורש".

לנוכח העובדה כי יותר ויותר חברי קיבוץ נהנים משירותי הבית הסיעודי, אנו שוב מזמינים אתכם להיכנס, לומר שלום ולהתכבד בתה ועוגה, מתי שתרגישו כי מתאים לכם. וכמובן!!! - מסורת קבלת השבת בערבי שישי ב-17:30 נמשכת.
כיף לנו לארח מפעם לפעם אמנים מקומיים מהקיבוץ... וגם אתם מוזמנים!
בברכת חורף אמיתי בחוץ, שיהיה חמים ונעים בבית!

צוות כליל החורש ודייריו
סיכמה: נעמה ארגוב (מנהלת הבית)הבית הסיעודי בקיבוץ איילת השחר ממוקם בצמוד לשדרת עצי ברוש וכליל החורש ובסמוך לגן ילדים. 
הבית פועל על פי תנאי מכרז משרד הבריאות ובעל רישיון אכלוס ל- 21 דיירים. 
מתגוררים בו יחדיו חברי קיבוץ ותיקים ודיירים נוספים מקרוב ומרחוק.
במסגרת החיים בבית הסיעודי מקבלים הדיירים תחת קורת גג את כלל צרכיהם - טיפול, סיעוד, תזונה, תעסוקה ועוד. 
במשך שישה ימים בשבוע פועל בתוך הבית מרכז תעסוקה, בו נהנים הדיירים משפע פעילויות בהנחיית מדריכת התעסוקה. 
בשעות אחר הצהריים מתקיימים אצלנו חוגי הפעלה שונים ומגוונים – תנועה בשיר, כלבים הם חברים, התעמלות, קרקס במזוודה, שירה בציבור, ובימי שישי נערכות קבלות שבת.
צוות העובדים מורכב מרופא, אחים, מטפלים ומנהלת, המקבלים ליווי וייעוץ של אנשי מקצוע בתחומי הגריאטריה, פיזיוטרפייה, ריפוי בעיסוק, תזונה, עבודה סוציאלית, קלינאות תקשורת ורוקחות.
על פי תפיסתנו, כליל החורש הוא קודם כל בית לדייריו. מתוך אמונה שבית סיעודי הוא חלק אינטגרלי מהקהילה, אנו פועלים על מנת להבטיח את איכות החיים ורווחת דיירנו, תוך חתירה לכך שכליל החורש יהיה המוסד הכי ביתי שאפשר, ותאמינו לנו שאפשר!
מוזמנים להגיע אלינו ולהתרשם.
לפרטים:
בית כליל החורש - 04-6932326