מעוף פלוס
חסר רכיב

פורים במועדון גאי"ה

26/03/2024
פורים במועדון גאי"ה

איך חוגגים את פורים בצל הזוועות ובטרם חלפה שנה מהאירועים הקשים ביותר שפקדו את מדינת ישראל מאז היווסדה?

בעצמאות שחלף, 75 שנה למדינת ישראל, לא ידענו איך נחגוג בקיבוץ יום הולדת למדינה בצל ההפגנות, הקיטוב, השנאה ואיום המהפכה המשפטית שריחף מעל לראשינו.
מי דמיין אז שיהיה זה רק קצה הקרחון, ושבחלוף שנה כמעט, שאלת השאלות שתרחף מעל לפורים 2024 תהיה – איך חוגגים את החג הכי שמח בלוח השנה בתקופה הכי עצובה בתולדות המדינה? 

במועדון גאי"ה ציינו את פורים בלי לשכוח את החטופים שנמצאים כבר 171 ימים (!) בשבי חמאס, וכולנו קצת חטופים איתם, אנחנו כואבים ומדממים, אנחנו מזדהים עם כולם, ואולי ביתר שאת עם הקהילות ועם הקיבוצים, עוד כתבה ועוד תמונה, שוב ושוב אנחנו רואים את עצמינו על המסך, מכירים היטב את ההווי ואת אורחות החיים, הקיבוצים בעוטף הם כל כך אנחנו. 

מי שטרם נחשף לאתר 'טעם של בית', מוזמן ללחוץ על הקישור, מדובר ביוזמה שעזרה לחלקנו להמתיק, איכשהו, את הגלולה המרה שקוראים לה פורים 2024. מאחורי האתר עומד הרעיון שבית זה גם מאכלים, ולכן מרוכזים בו מתכונים של עוגות ועוגיות שחלק מהחטופים אוהבים במיוחד, עם הזמנה להכינם לטובת משלוחי המנות, לכל מתכון מצורף סיפור מוכן להדפסה.

בגאי"ה הכינו ביחד לכבוד פורים מתכונים מהאתר עם תקרובות שהביאו מהבית, וכאן התבקשתי לציין את דליה שבתאי שהגדילה לעשות והכינה מרק קובה לפי הזמנתה של חנה'לה ברימר.
בחלק האומנותי אורלי הובילה שירה בציבור, גאולה וברה'לה הקריאו דברים פרי עטם, והיה גם חידון תחפושות ומתחפשים משנים עברו שזכה להצלחה גדולה, התמונות הנבחרות מהחידון עלו לאתר הקיבוץ
עם ולמרות הכאב, כולם היו ביחד, והייתה אווירה של שמחה, 'זה מחזק ונותן כח' אמרה לי משתתפת יקרה, ואם תרצו, זהו בדיוק כוחה של הקהילה.

היה חג שמח, כמה שאפשר ובמסגרת המגבלות ועם כל ההסתייגויות. 
אלוהים שיעזור לכולנו ושנזכה לראות ניסים במהרה בימינו, כי בלי ניסים לפעמים קצת קשה לנו לראות את האור בקצה המנהרה.

תודה לפוקי, לעפרה, ללילך ולכל העושים במלאכה
חסר רכיב