title
title
title
title
title
title
מטיילים למצפה אבי"ב ב"בוסתן נוף משותף"

אחת לחודש, מתקיים טיול של מועדון גאי"ה, וכל פעם כשנדמה לי שכבר חרשנו את כל העמק והגלילים, מסתבר שיש עוד מה לראות וללמוד. 
הפעם, שמנו פעמינו למצפה אבי"ב יישוב קהילתי ליד טמרה ואעבלין, בגוש משגב שבגליל התחתון, לבוסתן נוף משותף.
בוסתן נוף משותף הוקם בצידי היישוב ע"י משפחת גולדין, במטרה להנציח את זכרו של בנם עמרי, שבדרכו לצבא נהרג בפיגוע של מחבל מתאבד בצומת מירון באוגוסט 2002.
זהו מקום ייחודי, בו מתקיים שילוב של עשייה סביבתית וחקלאית עם מעורבות חברתית, שמטרתה ליצור מפגש וקירוב בין הקהילות השונות בגליל – יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, במטרה ליצור שיתוף, הבנה וקרוב במקום ניכור, שנאה ופחד, וכמו כן, ליצור מודעות לאיכות הסביבה.
בין עצי הזית, יישובים על ספסלים שנבנו מצמיגי מכוניות ובטון, מול הנוף הפתוח לארבע רוחות, קבלנו הסבר ממדריך על מהות המקום והפעילות השונות המתקיימות כאן. הכניסה לבוסתן חופשית למטיילים.
אח"כ עמירם גולדין האב, סיפר קצת על עצמו ועיסוקיו, מעבר המשפחה מהמרכז לגליל, והטרגדיה שבאובדן הבן, החזרה לחיים ובניית הבוסתן בנוף, כהנצחה לבנם ברוח דרכו ליצירת עולם טוב יותר.
בהמשך - הייתה אתנחתא מוסיקלית לא שגרתית, ע"י מוזיקאי (לשעבר מתנדב, היום תושב "חרשים") לא שגרתי, עם כלי נגינה מאולתרים, בין השאר, ממזוודה, קב עץ, קופסת שימורים, צפצפה ושאר גרוטאות, שירה נגינה וסטנד אפ במבטא אנגלי ועברית בתחביר ופעלים לא שגרתיים.
ואז ארוחה צמחונית, סלטים, ממולאים מג'דרה תה עשבים ועוד...
ועכשיו אסיים בבדיחה משפחתית שהגשימה את עצמה: רון ברוק הידוע בהלצותיו ובלתי אמצעיותו, נוהג בכל סיום ארוחה במסעדה להכריז לפני המלצר/ית : "אני תיכף בא לשטוף את הכלים", והנה הפעם זה "הצליח" לו, מה שקרה בפועל, ברוח המקום, הסביבה והמחזור והאין חד פעמי, נתבקשו האורחים לעזור בשטיפת הכלים, אז עמדו כמה חברות כולל הליצן עצמו סיבנו ושטפו הכלים, השמש מימיננו הגיעה לשלבים אחרונים של שקיעה, ובאין תאורה החושך החל לרדת, האוטובוס כבר חימם מנועים, נאלצנו להתנצל שנשאר סכו"ם לא שטוף, ונסענו חזרה לביתנו שבגליל ופתחנו את השער עם הטלפון הנייד.
חלקנו מהרו לגמר האח הגדול.
לאן נטייל בחודש הבא ?
קצת אחרי הקושיות והמצות נתחיל להכין את התרמיל והמקל.
תודה לצוות המארגן והנהג.


כתבה: חברת המועדון היוקרתי "גאי"ה " 
טובה ברוק