title
title
title
title
title
title
סיכום תרגיל חירום אזורי / צח"י
סיכום תרגיל אזורי לבחינת מוכנות להתנהלות במצב חירום

בתאריך 15.5.19 התקיים באזורינו תרגיל רחב היקף בשיתוף עם פיקוד העורף, רשות החירום הלאומית (רח״ל) וכוחות צה״ל הפרוסים כדרך קבע בגזרה.
התרגיל כלל את כל יישובי המועצה האזורית, ומטרתו הייתה לחשוף את צוותי החירום בקיבוצים לתרחישים והאתגרים השונים, אשר עלולים לעמוד בפניהם בעת מצב חירום מלחמתי באזורינו.
במהלך התרגיל תורגלו דרכי התקשורת עם גורמים חיצוניים, העברת מידע לתושבים, והפעלת הצוותים השונים בישובים (לוגיסטיקה, רפואה, רווחה, חינוך דוברות וכו') בהתאם לתרחישים משתנים.
מבחינת הצוות באיילת-השחר, היווה התרגיל סיכום ליותר משנתיים של עבודה, בהם נבנה ותורגל צוות החירום, ובמהלכו תרגלנו את צוות המטה ואת הפעלת צוותי המשנה בצורה משולבת, בפעם הראשונה.
התרגיל היווה הזדמנות טובה לחנוכת החמ״ל החדש, שנמצא במקלט ההיבאצ׳י, וכולל אמצעי קשר שונים, אביזרי שליטה ומקום התכנסות בשעת חירום.
בסיום התרגיל נערך תחקיר בראשות קצין מפיקוד העורף.
הצוותים השונים קיבלו תשבחות על מוכנותם ותפקודם במהלך התרגיל, יחד עם זאת יש לנו עוד מה ללמוד ובמה להשתפר, והלקחים שעלו ישמשו אותנו לשיפור המוכנות ולהערכות טובה יותר לקראת מקרים אמתיים, שכולנו תקווה שלא יבואו! עד כאן צוות החירום וצוותי המשנה.

שתי בקשות מהציבור :
1. נשמח למתנדבים/ות, מצטרפים/ות לשורותינו, א/נשים שיוכלו לקחת על עצמם סיוע וליווי (בכל תחום!) בעת חירום. אנא, פנו אלינו.
2. ישנו צורך ממשי וחשיבות גדולה לכך שבידי צוות החירום יהיה מידע עדכני, מלא ומדויק, לגבי כל האנשים החיים באיילת-השחר = שמות, מספרי טלפון והיכן גרים. זהו מידע חיוני ממש !!
מזה כמה שנים, מצטרפים אלינו לאיילת, תושבים ומשפחות, דרך השכרה "פרטית", מה שמקשה על המעקב אחר תנועות התושבים.
על כן, אנחנו מבקשים מכל מי שמשכיר/שוכר דירה באיילת-השחר, לוודא הכרות ורישום מסודר של התושבים במזכירות, כולל ילדים, זקנים, בנים/ות בוגרים (אחרי צבא), שמתגוררים בבית, וכולם - זאת בכדי שנוכל לעדכן אותם במידע שוטף בחולין, בחגים, וח"ח בעיתות חירום.
בכל שאלה או בקשה אנחנו לרשותכם.

שיהיה לנו קיץ נעים וימים שקטים,
ניר נפתלי ואיתמר ידיד – ראשי צח״י איילת השחר