title
title
title
title
title
title
מטפלי השטח בקהילה

מטפלי שטח בקהילת איילת-השחר
בקיבוץ איילת השחר קהילת גמלאים רחבה, הדורשת מאתנו התייחסות לצרכיה, ההתייחסות לגמלאים ולשירותים הנדרשים היא חלק מתכנון נכון של משאבים קהילתיים. התפיסה היום רואה את התקופה בה יוצא החבר ממעגל העבודה, כחלק מרצף החיים, ואת ציבור הגמלאים כחלק מן המרקם של הישוב כולו.
הגמלאים הם חברי קיבוץ, שחלקם הגדול עצמאי, שצורך שירותים אך גם נושא בתפקיד בקהילה. מצד אחד הערבות ההדדית ומצד שני מחויבות לחברה ולעצמם.
לנו כקהילה, חשוב להיות בקשר רציף וסדיר עם הגמלאים וזאת כדי לדאוג לרווחה נפשית, כלכלית וחברתית, לצד הקיבוץ המתחדש.
וכאן קיים צורך וחשיבות לתפקיד מטפל שטח.
מטרת תפקיד מטפל שטח לקיים קשר רציף עם גמלאי הקיבוץ. להוות כתובת לפנייה בפתרון בעיות, שאלות וצרכים העולים בשטח ולהם הוא זקוק. כמו כן לשמש מתווך בין הפרט לגורמים נוספים בקיבוץ ומחוצה לו.
באחריות מטפל שטח לבצע ביקורי בית, להיות בקשר טלפוני עם הגמלאי ומשפחתו, לתת מענה לצרכים וקשיים יום יומיים בתפקוד בבית, לשמש אוזן קשבת, לתת מענה בזמן ובמצב חריג כמו מחלה, אשפוז, להעביר מידע, להיות בקשר עם גמלאים המלווים ע"י עובד זר, מענה לתחזוקה בבית, סיוע בזמן חרום. ועוד.
לשירות הגמלאים בקיבוץ שלוש מטפלות שטח:
שקד אפק, שרה כנר ולאחרונה הצטרפה לצוות גם רבקה סבג.
בהצלחה לרבקה, שנכנסה לתפקיד עם המון רצון טוב וניסיון רב של עבודה בקרב הגמלאים.
רונן שבתאי סיים עבודתו כמטפל שטח, אחרי יותר משנתיים של מתן שרות לגמלאים בנאמנות, מסירות וזמינות בכל שעה משעות היממה, בצורה מקצועית ודיסקרטית, עם עצה טובה ואוזן קשבת, תודה גדולה לרונן!

תחזוקה ובדיקת קלנועיות
עם בא החורף, רצוי ומומלץ לבצע בדיקה כללית של הקלנועית, וזאת לטובת הפעלה נכונה ונסיעה בטוחה ברחבי הקיבוץ.
שרון יזרעאלי נענה ומוכן לעבוד בשיתוף פעולה כאיש מקצוע הנותן שרות איכותי, אמין וקשוב בבדיקה אישית בבית הלקוח ובמחיר סביר של 35 שקלים (כולל מע"מ), אפשרי לפנות לשרון לטלפון הנייד: 0524323595 ולתאם מפגש.
שרון מתחייב לתת שרות אישי ומקצועי לכל גמלאי, ולטפל בכל בעיה הקשורה לקלנועית.
תודה, וחג חנוכה מואר ושמח
תמי מנחמי - רכזת גימלאים