title
title
title
title
title
title
תערוכה בגלריה - פונטיליזם
התערוכה ננעלת בשבת 29/8.
מוזמנים לבקר!
שישי ושבת 10:00 - 13:00

פונטיליזם - תערוכה

גלריה תל-אביב איילת-השחר

חברים יקרים,
מוטי גולן ויאיר גרבוז מזמינים אתכם לפתיחה מחודשת של התערוכה "פונטיליזם" בגלריה תל-אביב/איילת-השחר. יום שבת ה-18/7 בשעה 19.00.
קבלת הפנים ונשיאת הדברים תתקיים מחוץ לגלריה במרחב הפתוח והקהל יכנס לגלריה בהתאם למשמעת ולזהירות הנדרשת, מסיכות ושמירת מרחק.
תערוכה זאת תציין עשור לגלריה ולפעילותה בקהילה.
התערוכה מרתקת ואקטואלית לתקופה ואנו נשמח מאוד לראותכם.

מוטי גולן
מחיר השתיקה.
קצר הוא המרחק בין שתיקה לאובדן מנעמי הדמוקרטיה, שלעיתים נלקחת כדבר המובן מאליו המערסל אותנו בנוחות שקרית ומסממת.
השתיקה מיוצגת בציורי בדמות דגים הנתונים לחסדי הטבע, אני משתמש בהם כפונטים, סוג של הירוגליפים עתיקים בתנוחות ובמצבים המנוגדים לתנועתם הטבעית, כך הם הופכים לסימנים מסתוריים, מעט מוצפנים ובעיקר מתריעים נואשות מפני היעדר הפיענוח.
כשהם חבוטים צפים לכודים משומרים ונטולי חופש וחיות, הופכים הדגים/אותיות מדימויי ״סימן שתיקה״ לתמונת מראה סדוקה ועכורה של חיינו בעולם מקוטב ואלים, דמוקרטיות תקרוסנה אל בולעני גזענות ואלימות חשוכים, ואת מקומן ימלא חלל מעיק שהשתיקה בו היא סייג לאריכות חיים.

יאיר גרבוז
"אופ פואטיקה" הוא שמו של ציור מרובה חלקים שמצוייר בשחור לבן על דיקט ורובו מילים.
אמנות האופ-ארט עסקה ביצירת אשלייה של תנועה באמצעות תעתועים אופטיים ובאמצעות צבעים משלימים. השחור והלבן הם צבעים משלימים היוצרים ניגוד מכסימלי ותחושת ריצוד. התחושות הללו מקשות במידה רבה על קריאת הטקסט ומעניקים לו אפקט אופטי - תזזיתי.
כמו במרבית עבודותי יש כאן מעשה של אמנות על אמנות.
יחס חתרני לאמנים ולזרמים באמנות ושימוש ביקורתי ואירוני בהם.
באמנות שלי יש תמיד יסוד של התחפשות והזדהות וזרות.
בפעם הזו אני מתחפש למשורר ויוצר סיאנסים עם השפה העברית לדורותיה ולרבדיה. במקביל כאמור מתקיים דיאלוג עם תפיסות אמנותיות שונות חלקן זרות לי לחלוטין. הקריאה קשה ולכן לעיתים הטקסט נעשה תמונה ואילו החלקים המצויירים הופכים להיות טקסט, כי הצופה מנסה לנחש את הקשר בין המילולי לבין הצורני. העומס והסימולטניות והיחסים המוזרים שבין חלקי הקיר מערערים סדרי קריאה וראייה. לפעמים מתוך השיבושים ומתוך הטעויות המכוונות ומתוך הקיטועים עולה תמונה אמיתית על חוסר הרצף שבתוכו אנו מוחקים את עברנו ומסכנים את עתידנו.