title
title
title
title
title
title
הפינה של עמרי
טיול בנחל מחניים - אל הפינה של עמרי

מי שאינו מטייל בשבתות של חורף ללא גשמים, יתכן כי לא יכיר את סביבתנו היפה והמשתנה.
לפנינו עוד הצעה לטיול מהנה של שבת:

בוואדי מחניים, הנחל שמדרום למטעי האבוקדו שלנו, הוקם גלעד לזכרו של עמרי להד ז"ל, בנם של ורד (שגב) ז"ל ומולי להד. עמרי נהרג במהלך טיול באמריקה הדרומית.

את הטיול כדאי להתחיל בנסיעה בדרכי המטע. אחרי "גן ספי", המשיכו למאגר החדש, ממערב לאבוקדו ולרימונים. עִצרו ליד עץ התאנה והשקיפו על המאגר המתמלא, הפרוש לרגליכם. מכאן, המשיכו דרומה ורדו לוואדי מחניים. אם הגעתם במכונית, ניתן להחנותה בהמשך הדרך מערבה, ליד עצי הדומים – השיזף ומכאן להמשיך רגלית, בכיוון מערב, בדרך לאורך הנחל. רציתם לנוח – עצרו ליד "עץ זלמן" הוותיק והנודע.

ממשיכים בדרך, (שאגב, ניתן לעשותה גם ברכב, למי שקשה לו ההליכה) מערבה. מפעם לפעם עוצרים כדי ליהנות מהרקפות בין הסלעים והכלניות המבצבצות בשטח. לאחר זמן מה, מגיעים לחורשת אקליפטוס, היכן שהדרך חוצה את הנחל (עין ירדה). חוצים את הנחל על האבנים (כדי לא להרטיב את הנעליים...) וממשיכים בדרך לבנה עוד כמה עשרות מטרים (לא עולים ל"ירדה" – זה טיול נוסף...) ומגיעים לשלט מכוון "לפינה של עמרי".

בתוך חורשת אקליפטוס בנתה המשפחה בעזרת קק"ל, פינת חמד לזכר עמרי. מקום חביב ומקסים לרגלי הנחל. מתאים לבילוי משפחתי מהנה. בפינה, שני לוחות זיכרון לעמרי, ספסלים למנוחה ושטח עצים עתירי נוף לשעשוע ומשחק בינם.
מכאן, אפשר לחזור אל הרכב שהחניתם, או להמשיך עם הרכב (אם הרכב מתאים לכך...) הלאה בדרך, לכביש מחניים, או לעלות ל"ירדה", אתר חובה לתושבי האזור ואחרים.

והערה למי שינסה לעלות במעלה התלול מהנחל צפונה, אל האבוקדו שלנו בחלקת "הבזלת" – בסוף המעלה יש גדר החוסמת את המשך הדרך, אז חבל על המאמץ. בחזרה ניתן לעלות שוב למאגר ומכאן – הביתה.
אנחנו טיילנו, פגשנו בדרכנו בני איילת, גדות, משמר הירדן וגם אחרים, שמצאו את המקום בעזרת "אפליקצייה" בסמרטפון. ממליצים בחום גם לכם!

טיילו, נהנו, צילמו וממליצים: כרמלה וזהר