title
title
title
title
title
title
מיזם חריש - מה חדש?
חריש - ספטמבר 2020
על פרויקט "חריש" כבר שמעתם?
החינוך הבלתי פורמאלי בקיבוצים מאופיין לרוב בחוסר יציבות ועבודה בשעות מצומצמות, המקשה מאוד על התפתחות והכשרת עובדים קבועים לאורך זמן.
אז מה זה בעצם מיזם חריש? זהו מיזם חדשני, הבא לתת מענה למצוקות החינוך הבלתי פורמאלי, לפתח ולקדם אותו לרמה גבוהה ולעודד אנשים לעסוק בתחום החינוך החברתי ולהשתלב כמובילים בקהילות מבחינה חברתית וקהילתית.
למיזם יש ממשקים רבים ואנשים לא מעטים לוקחים בו חלק מהיבטים שונים ולכן לא אפרט את שמות כולם, אך ללא ספק היזם והאב הרוחני של המיזם הוא יאיר לפסקי, שהחל עם הרעיון עוד בדרום והביא אותו צפונה, עם הענות ותמיכה משמעותית של מועצה אזורית גליל עליון, בהובלת דנה רביד וטל ניר.
כיום, חריש מציע למשתתפים בו עבודה במשרה מלאה בתחום החינוך הבלתי פורמאלי בקיבוצי דרום המועצה (בהתאם לצרכי הקיבוצים) עם הכשרה רלוונטית, ליווי מקצועי ותכנית העשרה שנתית ואפילו מענק בסוף שנה. מעין עבודה מועדפת בתחום החינוך.
חברות/י חריש גרים כולם כאן באיילת, בשכונת הקסטל, ולכן מעת לעת, ניתן לראות ב"מקומי" בקשות שונות לציוד נדרש או בקשה לטרמפ בסביבה.
אני מלווה את המיזם כרכז חברתי, ומנסה לחבר את כל הממשקים יחד, לספק את הצרכים הפיזיים, כמו אחזקת הדירות וצרכים נוספים, ולאפשר סביבת חיים מהנה, עם תכנית העשרה שתלווה אותם לאורך השנה.
נאחל למחזור הראשון של חברות וחברי חריש
שנה טובה, הסתגלות מהירה וסיפוק 
 ישי אלף