title
title
title
title
title
title
אימון נשים בבריכת השחייה
אימון נשים בבריכה / יוזמה חדשה בקיץ האחרון / 2021

כבר כמה שבועות שאני מאמנת בבריכה המדהימה שלנו בקיבוץ בימי שבת בבוקר ובימי שני בערב - אימון כושר לנשים אמיצות, שהבטחתי להן שלא יהיה קלללל אך מאוד מהנה...
לאימוני הכושר במים הגעתי לפני שנים מכמה סיבות: כשרציתי לגוון באימונים, להתאמן בסביבה נעימה ולא חמה בחודשי הקיץ, כשלא היה לי חשק לקום מוקדם מאוד בבוקר לריצה לפני החום, וגם כשהיו פציעות שמנעו ממני לרוץ או להתאמן עם משקל. ומכיוון שאני מכורה, האדרנלין הפך לתסכול, וחשבתי שאנסה להתחיל לשחות בבריכה הכי יפה בעולם! למרות שאני חלשה בשחייה.
השחייה הייתה פתרון מעולה, אך עם הזמן השתעממתי מלשחות הלוך חזור...
חיפשתי עוד אופציות להתאמן בבריכה. בדקתי, קראתי ולמדתי על אימון אקווה ג'ים, כמובן שניסיתי על עצמי, אהבתי את ההרגשה, והתוצאות היו מעולות!

אסביר קצת... האימון מתמקד באירובי+כח, ממש כמו בחדר כושר.
העבודה מאמצת כמו משקולות, "פי 15 יותר התנגדות במים מאשר מחוץ למים", אומרת ד"ר מרי א. סנדרס, פרופסור למחקר אימוני הכושר באונ' נבדה.
כל תנועה מאותגרת על ידי התנגדות של המים, אשר מאפשרת להפעיל שריר יחיד וגם קבוצות שרירים, בעת ובעונה אחת, וכך למקסם את יעילות האימון.
האימון תורם לשיפור סיבולת לב ריאה וחיזוק השרירים, וכל זאת מבלי אימפקט (עומס) על המפרקים. בזכות המים ניתן גם לעבוד בעצימות גבוהה מאוד, לדוגמא ריצה מהירה בתוך המים או "אופניים" בעמידה במים העמוקים, עבודה על כל שרירי הידיים, הרחקה, פשיטה, יד קדמית אחורית, סקווטים, פלנקים... יש המון אפשרויות!!!
זהו אימון לא קל ! אך מאוד נעים ומהנה.
הפעילות במים מקררת את הגוף ולמרות שכן מזיעים הדבר כלל לא מורגש, ויש תחושת רעננות לאורך כל האימון. ובנוסף - בגלל המצב שבו משקל הגוף כמעט ולא רלוונטי, ניתן לבצע תרגילים ותנועות שבמציאות “היבשה” לא ניתן, וגם לא רצוי לנסות. מתאמנים בפציעה ומבוגרים הסובלים מבעיות אורטופדיות, כגון בעיות ברכיים וגב, עודף משקל וכו' – יכולים להנות מהפעילות במים ולהפיק ממנה את המרב ואף מומלץ! כמובן בעצימות ותרגילים מותאמים.

וזה מביא אותי לקבוצת נשים נוספת מופלאה ושמחה - ה...גימלאיות!
הכרתי אותן בשבועות האחרונים, ולשמחתי זכיתי לאמן בבריכה.
למודאגים - כמובן שהאימון לא היה חזק!
העצימות הייתה סבירה, והתרגילים בהתאם ליכולתן...
ותתפלאו - יש להן יכולות!!!
אז לסיכום - האימון במים מהנה מאוד, ממוקד ואפקטיבי לכולם.
נשים גברים ילדים מבוגרים ופצועים...
תודה על הזכות לאמן בכייף נשים מהממות, שימרו על הכושר ושמחת החיים
להתראות,
באהבה - שירלי סונגו