title
title
title
title
title
title
עדכונים מאת גיורא זלץ ראש המועצה

29 ביולי 2021 / עדכוני ראש מועצה אזורית הגליל העליון
שלום רב תושבי המועצה,
צילום: אופיר שתיל
חג הקרבן מאחורינו, בין הזמנים לפנינו ובין לבין הקיץ מייצר עומסים כבדים על הנחלים. רוב המבקרים שומרים על הכללים, אבל למקרה שלא - מערך שלם של צוותי ניקיון (של המועצה ומתנדבים), מסבירנים ופקחים נמצאים בשטח, מנקים, מחלקים שקיות אשפה, מתריעים מפני קנסות ובמידת הצורך גם קונסים (מעל 700 דוחות בימים האחרונים). מיליונים מתקציב המועצה מושקעים מידי שנה בנחלים כדי שכל עם ישראל יוכל ליהנות מהם, אבל עם כל הרצון הטוב, ברור שמדובר בפרויקט בסדר גודל לאומי. אנחנו קוראים למדינה לקחת אחריות ולהקצות משאבים לנושא.

 

החלו העבודות להרחבת 'מרכז קלור'
רמה גבוהה
החלו העבודות להרחבת 'מרכז קלור'
בימים האחרונים החלו העבודות להרחבת "מרכז קלור לאומנויות הבמה" בכפר בלום. במסגרת העבודות ייבנו אולם מחול ותיאטרון וכן חדרי הלבשה וממ"ד, בהיקף של כ-600 מ"ר. העבודות צפויות להימשך כשנה ובסיומן מרכז קלור יהיה בין המרכזים הגדולים ביותר בארץ בתחומו. הבנייה התאפשרה בזכות תרומה נדיבה של 'קרן קלור לישראל' והיא מתבצעת בניהול המועצה. 

תלם חורין, מנהל מרכז קלור: "חיכינו לרגע הזה הרבה זמן ואנחנו שמחים ומתרגשים שנוכל להרחיב את הפעילות החל מספטמבר 2022. מרכז קלור אמנם גדול ומרווח, אבל הגידול בפעילות, ביחד עם הצמיחה הדמוגרפית הגדולה של הגליל העליון, הביאו אותנו למצב בו אנחנו לא יכולים להגדיל את הפעילויות ולעמוד בביקוש".

 

ניצן עמאר מיראון עוברת למכללות!
צילום: מינהלת ליגת העל
ניצן עמאר מיראון עוברת למכללות!
שחקנית הכדורסל ניצן עמאר מקיבוץ יראון, אשר נמצאת כעת בטורניר צ'לנג'ר של פיב"א עם נבחרת העתודה, חתמה במכללת צפון קרוליינה (University of North Carolina at Greensboro ). בעונה הבאה עמאר תחבור לשתי סיניוריות (שחקניות שנה רביעית) משמעותיות שנשארות בקבוצה בהמשך לחוק החדש שמאפשר שנה נוספת של פעילות עקב משבר הקורונה שפקד את הליגה אשתקד. יצוין כי הפעם האחרונה שהמכללה הגיעה לטורניר ה-NCAA  (טורניר הדרג הראשון) הייתה ב-1998.

ניצן עמאר: "אני מאוד מתרגשת ומצפה למעבר. הציפיות שלי הן להשתלב בקבוצה מבחינה מקצועית וחברתית הכי טוב שאפשר, וגם לצבור חוויות וליהנות. אני בטוחה שיהיה קשה מחוץ לבית, למרות שכבר יש לי ניסיון בזה, כי עכשיו הכל הרבה יותר גדול, אבל אני מוכנה לאתגר הזה".

 

*קול קורא להשתתפות אומנים באירוע השנתי גליל ART 2021*
אל תחמיצו!
*קול קורא להשתתפות אומנים באירוע השנתי גליל ART 2021*
אומני הגליל מוזמנים להגיש מועמדות להשתתפות בתערוכה. במרחב תתקיים חשיפת אומנים מקומיים שיציגו את יצירותיהם ויספרו על תהליך היצירה.

*האירוע יתקיים בשבת, 25/9* *בשביל הלולים, קיבוץ כפר גלעדי*, *10:00-16:00*

 אפשרות לכל אומן שמשתתף למכור את יצירותיו 
 שינוע, הובלה והעמדת היצירות בפיקוח ובתיאום שלנו וע"י האומן  
 ביטוח היצירות – באחריות האומן המציג
 מיועד לאומנים תושבי הגליל
 מספר המקומות מוגבל

האומנים המעוניינים מוזמנים להגיש הצעות ל-4-6 עבודות בפרוט גודל העבודה, חומרים וטכניקה.

*יש להעביר צילומי עבודות בדוא"ל לאוצרת התערוכה דליה זלצברג:*
 או בפלאפון 050-7437431 

הצעות תתקבלנה לא יאוחר מיום 5/8/2021

 

קרנפי הרוגבי מהגליל ממשיכים לייצג בכבוד את ישראל
במרחק נגיעה
קרנפי הרוגבי מהגליל ממשיכים לייצג בכבוד את ישראל
שבועות ספורים לאחר שהנציגות והנציגים של הגליל העליון בנבחרות ישראל ברוגבי גברים ונשים הביאו להישגים מרשימים, כעת הגיע תורם של שני קרנפים גליליים נוספים: מדובר ביאיר בראל משדה נחמיה (הנכד של גרשון פרינץ) ובאורי חוטא מנאות מרדכי, אשר יצאו השבוע עם נבחרת ישראל ברוגבי לאליפות אירופה לגילאי 17-18. בניגוד לנשים שזכו באליפות, הפעם החבר'ה נעצרו בגמר וסיימו במקום השני אחרי טורניר מעולה וסדרת משחקים מותחים ומרתקים.

יניב גרטי, מנהל מועדון רוגבי גליל עליון: "אורי ויאיר הם דוגמא נהדרת לספורטאים למופת ומעבר לכך שהם ספורטאים למופת, הם בני אדם עם ערכים ברמה הגבוהה ביותר. למרות גילם הצעיר, שניהם התחילו להתאמן כבר בקבוצה הבוגרת ויאיר הוא בורג חשוב במשחקי הקבוצה (אורי עוד צעיר מדי) המועדון מאוד גאה בכל שחקן ושחקנית שיוצאים לייצג את המדינה בנבחרת ישראל וכמובן שהם גם מייצגים את הגליל." 

 

חברת כנסת חדשה במשכן – ענבר בזק, בת קיבוץ דן
ח"כ בזק עם יו"ר הכנסת מיקי לוי
חברת כנסת חדשה במשכן – ענבר בזק, בת קיבוץ דן
נציגות פרלמנטרית לגליל העליון – ענבר בזק, אשר נולדה וגדלה בקיבוץ דן (כיום מתגוררת עם משפחתה ביובלים), הושבעה השבוע כחברת כנסת מטעם מפלגת "יש עתיד". ח"כ בזק (במקור פריד) למדה בבית הספר "עינות ירדן" בקיבוץ עמיר, יצאה לאחר מכן לשנת שירות מטעם תנועת השומר הצעיר בתל אביב ובהמשך התגייסה ליחידת הסיור של הנח"ל כמדריכת כושר קרבי. הכושר הקרבי לא הגיע בהפתעה, הואיל ובנעוריה הייתה בזק אלופת ישראל ואלופת המכביה לנוער בריצות למרחקים בינוניים ואף ייצגה את ישראל באליפות העולם לנוער בריצת 1,500 מטר, שם זכתה במקום השלישי.

ח"כ ענבר בזק: "בכוונתי להביא לכנסת את קולם של האנשים האמיתיים. את קולם של תושבי הקיבוצים, המושבים והישובים הקהילתיים, אשר הפכו בשנים האחרונות לשק החבטות של פוליטיקאים ציניים. להביא את קולם של תושבי ותושבות הצפון שהמדינה פשוט שכחה אותם. להביא את קולם של העצמאים, העצמאיות ובעלי העסקים הקטנים שהופקרו במשך שנים על ידי המחוקק והם נכון להיום המגזר העובד היחיד שאין לו רשת בטחון סוציאליות. ובעיקר להשמיע את קולם של מיליוני ישראלים שבחרו בממשלה שפויה, ושעבורם שפיות היא מערכת פוליטית שחותרת לאחדות ולא לפילוג, לשיח מחבר ולא להסתה."

 

נערכים למחנה הצופי
צילום: שני רוסו
נערכים למחנה הצופי
הורים וילדים, ביום ג' הבא צפוי להתקיים המחנה הצופי המסורתי, ואנחנו עושים כל מאמץ להבטיח את בריאות הילדים והצוות. בהתאם להנחיות, יהפוך שטח המחנה למתחם "סטרילי" ותותר כניסה רק למחוסנים / למציגי בדיקה שלילית בטווח של 72 שעות. כדי לאפשר לילדיכם להיבדק בזמן, פנתה המועצה למשרד הבריאות, בבקשה שיפתח במיוחד מתחמי בדיקות בשבת (כללית) ובראשון (מכבי).  שימו לב - ערכות לבדיקה עצמית אינן מוכרות לצורך השתתפות באירועים, ותוצאותיהן לא יכובדו כל הפרטים במסמך המצורף:

 

פסטיבל
צילום: עופר (פושקו) מוסקוביץ
אחרי שנה של הפסקה כפויה, חודשים של תכנונים וביטולים ושינויים בלתי פוסקים, זכו תושבי הצפון לקבל את הקאמבק של פסטיבל "לא בשמים" – שלושה ימים של שיכרון חושים שהסתיימו בהצלחה רבה. אין ספק שהיה זה פסטיבל מאתגר, במיוחד לאור הקורונה שהרימה שוב את ראשה, עם כל חוסר הוודאות והחשש מהתחדשות המגיפה, ומצד שני הצמא של הקהל להיפגש, לשמוע, ליהנות.

בסופו של יום מעל 10,000 כרטיסים נמכרו ואלפים רבים של משתתפים צמאי תרבות וידע מכל קצוות הארץ התקבצו בפינת האלוהים הקטנה שלנו בגליל העליון. כל אותם אלפים נהנו, לאורך שלושה ימי מרתון מטורפים, מכ-70 אירועי תוכן מרתקים, כולל ערב מיוחד עם אביתר בנאי ואמיר דדון ביקב הרי גליל, ערב נוסף בחצר תל חי עם יהודה פוליקר האחד והיחיד, וגם מהצגת תיאטרון בבית העם בכפר בלום.

רותם מנור, מנהלת מחלקת תרבות במועצה אזורית הגליל עליון: "נכון, לא הכל היה מושלם ויש הרב ללמוד ולהשתפר לפעם הבאה, אך בגדול הייתה זו הצלחה גדולה, בטח לאור הנסיבות המאתגרות. ברצוני להודות למשתתפים הרבים, לקהל הנהדר של הפסטיבל שבא, עטוי מסכה, נשמע להנחיות ויחד קיימנו פסטיבל לתפארת. להתראות בשנה הבאה!"

 

שיפוצים נרחבים במוסדות החינוך של המועצה
משפצים את חדר המורים בלב העמק
שיפוצים נרחבים במוסדות החינוך של המועצה
הקיץ נמצא בעיצומו, החום מעיק, הילדים החמודים מתרוצצים על המדשאות או טובלים בבריכה וההורים משתדלים לשמור על שפיותם. לכאורה מדובר בעונת מלפפונים בה כולם מורידים הילוך ורק מנסים לשרוד את החום, אך במוסדות החינוך של מועצה אזורית הגליל העליון נרשמת פעילות אינטנסיבית למדי. ענני האבק של הטרקטורים, קדיחות הקונגו והמולת הפועלים, מבשרים כולם על פעילות נמרצת של אגף ההנדסה של המועצה. בין השאר, מתמקדות העבודות בשיפוץ חטיבת הביניים ב"עמק החולה" וחדר המורים ב"לב העמק", בפיתוח שטח אולם הספורט ב"עלי גבעה", בהנגשת בית ספר "נוף הרים", בשיפוצים ושדרוגים ב"מבוא הגליל", בהנגשה אקוסטית ב"הר וגיא", ב"הגומא" וב"עיינות ירדן" ועוד.  

אביבה שמילה-ודעי, מהנדסת המועצה הזמנית: "הקיץ מאפשר לנו לעבוד ביעילות רבה יותר במוסדות החינוך ואנו מנצלים זאת עד תום. רק בתקופת הקיץ משקיעה המועצה כמעט שלושה וחצי מיליון שקלים בשיפוץ ושדרוג מוסדות החינוך שלה לקראת שנת הלימודים הבאה עלינו לטובה. מעבר לנחיצות להתאים עצמנו לסטנדרטים גבוהים, הרי שאוכלוסיית המועצה גדלה באופן משמעותי משנה לשנה ויש לברך על כך ובמקביל לבצע את ההתאמות הנחוצות בבתי הספר ובגנים." 


עד כאן הפעם. אתם מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק, באתר המועצה, ביישומון הגליל העליון וברדיו קול הגליל העליון 105.3fm
אני מאחל לכולנו שבת שלום, סוף שבוע נעים!
 
שלכם,

גיורא זלץ
ראש המועצה