רז לנדסמן
תאריך לידה
11/3/1965
תאריך פטירה
4/8/1984
רז לנדסמן
נולד ב- ז' באדר ב' תשכ"ה 11.3.1965 באיילת-השחר
נפל ב- ו' באב תשמ"ד 4.8.1984 בעת שירותו הצבאי.

רז, בנם בכורם של גליה ואברהם (אברהמי) נולד ביום ז' באדר ב' תשכ"ה (11.3.1965) בקיבוץ איילת השחר. 
רז למד בבית-הספר היסודי "מבוא הגליל" שבקיבוץ, וסיים את חוק לימודיו בבית-הספר התיכון האזורי "עמק החולה" שבכפר בלום. הוא למד במגמה ספרותית מורחבת וקיבל תעודת בגרות. רז היה חבר בקבוצת "עופרים" של בני-הקיבוץ, ומדריכו באותה תקופה ציין כי "רז מקרין סביבו השפעה סוחפת והרגשה של צלילה במערבולת תחושות תת-קרקעיות, מעורפלות ולא ברורות דיין. עולם פנימי עשיר, רב עוצמה, כלוא בסורגים של רגישות ופיקחות".

כבני גילו נרתם גם רז לעבודה במשק. הוא החל בכותנה ועבר למטע. החברים שעבדו יחד איתו התרשמו "שהוא בחור מעמיק מחשבה, שקול, שנון ופיקח". בעבודתו חיפש רז תמיד את הפתרון הקל לבעיות מסובכות. ומשמצא אותו, היה מפתיע במהירות ביצועו ויעילותו.

רז היה בעל נטיות למנהיגות חברתית וריכז את חברת הילדים באיילת-השחר. הוא שיחק כדורסל והיה קלע מצטיין בקבוצת הכדורסל של "הפועל איילת-השחר", המשתייכת לליגה ב'. כמו כן, רז הרבה לקרוא ספרים. המוסיקה הייתה אחת מאהבותיו, וחלק נכבד מזמנו הפנוי הוא הקדיש להאזנה למוסיקת פופ, ואף כשעבד על הטרקטור האזין למוסיקה באמצעות אוזניות. בתקופה זו של חייו היה רז גבוה, שנון, ציני – "מלך" של הבנים ומרכז החברה.

רז התגייס לצה"ל במחצית נובמבר 1983 והתנדב לשרת בנח"ל, במסגרת אחוזי פיקוד של בני המשקים. הוא ניחן בתכונת מנהיגות טבעית, ומפקדיו חזו לו קידום מוצלח בצה"ל. לאחר שעבר את מסלול הפיקוד, הוא שובץ להדרכה בפלוגת בני משקים אך לא זכה.
ביום ו' באב תשמ"ד (4.8.1984) נהרג רז בתאונת דרכים. והובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית, שבבית-הקברות באיילת-השחר.
רז השאיר אחריו הורים, ארבעה אחים ואחות.
הדלקת נר זיכרון