title
title
title
title
title
title
"משפחות בראי הדורות" - התערוכה

על התערוכה , הרעיון והביצוע – מספרת חנה קחטן, היוזמת, בפתיחה החגיגית, שהתקיימה בשבת, 5/9/2015
כשדובר על שנת ה-100 ראיתי היסטוריה, שהרי ידוע שמאחורי כל משפחה מסתתר "סיפור משפחתי" של דורות. בכל השנים מתהלכים בינינו, ברחבי הקיבוץ, דורות של וותיקים וצעירים המשתלבים אלו בחיי אלו.
כל משפחה והסיפור שעומד מאחוריה – ארצות שונות, טעמים, ריחות, לבוש וקוד התנהגות אופייני לה וחשובים לא פחות – הזיכרונות והתמונות.
רצינו לתת לכל משפחה לחזור אחורה, לנבור באלבומים ולחפש תמונות. עימם יעלו ויצופו זיכרונות ואירועים ואנו, נהייה כאן כולנו, לשתף ולהשתתף.
הוקם צוות: מיכל בן-שלום, ניבה סער, איריס ששון ומיטל טוקר. אליהם הצטרפו הצלמים: קרן אשנר-רימון, טל פיקן, בני דורה והילל שדה.
בסיעור מוחות משותף עלו ונפלו רעיונות וכאן נכנסו לתמונה הצלמים. הרעיון המרכזי היה לצלם כל משפחה לדורותיה ולהוסיף תמונות של דורות קודמים.
עבורי, השנה האחרונה הייתה חווייתית במיוחד. ראיתי את מאמצי המשפחות לאסוף את כולם לצילום המשפחתי. התאמנו עצמנו לימי התכנסות פרטיים של המשפחות – ימי הולדת, שבתות, חגים, ימי חול ובכל שעה... המשפחות שיתפו פעולה עם הרעיון והנה, התוצאה מוצגת בתערוכה שלפנינו.
עם הזמן, נוספו עוד חברים לצוות: איה ועובדיה חדד ויוסף קחטן ובאו לעזרתנו: עדנה אדרת, נועה הרמן וג'ף אשנר.
כמה מילים לסיום –
זה לא היה פשוט. הרגשתי שותפה לרגעים מרגשים. משפחות שיתפו אותי ברגעים פרטיים ואישיים והיו ימים בהם הפכתי אפילו לצלמת.
אני רוצה להודות לכל האנשים שהתגייסו למשימה המורכבת והמעניינת במשך שנה. לאנשים שעזרו על הדרך, לאלו שפנינו אליהם והיו שם בשביל כולם – כולנו.
וניפגש בשנת ה-200 לאיילת-השחר, ואל תשכחו לצלם ולהנציח!
חנה קחטן
צילומים: טל פיקן, ג'ף אשנר