מעוף פלוס
חסר רכיב

אירועי ט"ו בשבט בקיבוץ

11/02/2024

אירוע ט"ו בשבט בשילוב אירוע הנצחה לרס"ן עידו יהושע


בשבת של שמש חורפית, ציינו בקיבוץ את השפע ואת היש לצד האין והחסר – באירוע ט"ו בשבט בניצוחה של כיתת בר המצווה, הלוא היא כיתת אגוז, שהשתלב עם אירוע הנצחה לזכרו של רס"ן עידו יהושע


עידו היה מפקד ביחידת שלדג שנהרג בשבת 7.10.23 בעת שפיקד על כוח לשחרור אוגדת עזה. עידו, שאימו רקפת היא בת הקיבוץ, גדל והתחנך באיילת השחר מאז ילדותו הצעירה ואף נקבר כאן.


בחורף המתאפיין בריבוי משקעים, שבו השבתות השמשיות הן במשורה, לרגע נראה היה שאירועי ט"ו בשבט בקיבוץ מתנגשים עם אירוע ההנצחה לעידו. לאחר התלבטויות רבות וחששות, כי מה עניין שמיטה להר סיני, הוחלט לבסוף לשלב בין האירועים בדשא המרכזי, החלטה שהתבררה כמוצלחת מאוד ומפרה.


כחלק מההכנות לאירוע, רקפת ורס"ן ניצן שטילמן מיסוד המעלה, חבר של עידו מהצבא, פגשו את ילדי כיתת אגוז וסיפרו להם על עידו, תהל שפתחה את המפגש, אמרה שהאירוע השנה מציין את השפע ואת היש לצד האין.

המפגש היה מעצים, מרגש ומעורר השראה, הילדים וגם ההורים היו מרותקים.


באירוע עצמו כיתת בר המצווה הייתה אחראית לדוכני יצירה, הכנת פיתות בטאבון, פינה ראשונה מסוגה בעולם כולו! להכנת לימון כבוש, משחקי חוץ, קוקטייל פירות הדר (ההורים) וחלוקת שי ממותג.


עוגות שהכינו ילדי כיתת אגוז נתרמו למכירה בדוכן העוגות שהכנסותיו הועברו למפעל ההנצחה לזכרו של עידו, ודוכני המכירה באירוע היו שייכים ברובם לבעלי עסקים צפוניים שנאלצו לסגור את עסקיהם או לצמצם מאוד את פעילותם בתקופת המלחמה.


נראה שאירועים קהילתיים תמיד עובדים, אבל האירוע הזה היה מרגש ומשמעותי במיוחד, הרטיט את הלבבות ונגע בכולם.
 
התמונות האדירות! באדיבות בועז ברדוש מיראון, לפייסבוק של בועז 


חסר רכיב