יוסף שבתאי
תאריך לידה
10/12/1947
תאריך פטירה
7/6/1967
יוסף שבתאי
נולד ב- כ"ט בכסלו תש"ח 10.12.1947 בעירק
נפל במלחמת ששת הימים ב- כ"ח באייר תשכ"ז 7.6.1967 במערכה על עמק החולה הצפוני.

יוסף, בנם של פלורה וכאמל שבתאי. נולד ביום כ"ט בכסלו תש"ח (10.12.1947) בעיר בצרה אשר בעירק, בה ישבו אבות-אבותיו דורות רבים. 
בשנת 1950, אחרי מלחמת הקוממיות בארץ, עלתה המשפחה לארץ, אליה נשאה נפשם ובבואם בחרו להתיישב בקיבוץ איילת-השחר. יחד עם כל ילדי המשק נעשה יוסף לחלק מחברת-הילדים והשתתף עימם בכל הפעילויות. תמיד היה הראשון להתנדב לקיום פעולותיה של חברת-הילדים וחבריו אהבו אותו על היותו חבר טוב ותכונתו הבולטת מאוד – להימנע ממריבות עימם. טוב-ליבו ורגישותו התבטאו בעזרה שהיה מוכן להגיש לזולתו, עוד לפני שזו נתבקשה ממנו. הוא היה מעיר לאימו כי יש נפשות בודדות ויש להקל עליהן; זו הייתה דאגתו ועיניו הטובות תמיד הרעיפו חום ואהבה. ספורטאי טוב היה. כדורגלן שתרם לקבוצת בני המשק, שחיין ואף רקדן. הוא היה אוהב חיים, מזמר ואף אוהב להקשיב לזמר. עיבד את גינתו הקטנה ואהב את משפחתו. 

אחרי שסיים את בית-הספר במשק התגייס לצה"ל עם שאר חבריו. את מקומו מצא בין התותחנים ואף גאה היה על מדיו. מסירותו לצבא לא הפחיתה את אהבתו למשק ולבית, כי בכל חופשה שבא הבייתה, נהג לפשוט את מדיו, ולצאת לעבודה עם החברים. את המסגרייה אהב, אך בייחוד נודעה אהבתו לטרקטור בו ראה חבר. באלה השקיע את מרצו ואת חריצותו. עוד בהיותו בשירות חובה הדריך טירונים ואף אנשי מילואים, אך מעולם לא התפאר בתפקידיו, בגלל צניעותו הרבה. 

באמצע שירותו הסדיר פרצה מלחמת ששת הימים וביום השלישי לקרבות, הוא כ"ח באייר תשכ"ז (7.6.1967), הייתה הפגזה כבדה על משקי הצפון. יוסף לא היסס לרגע להגיש עזרה לחבריו ורץ לעמדה שנפגעה מפגז. בדרך חזרה לעמדתו שלו, פגע בו פגז סורי פגיעה ישירה והוא נפל.

הובא לקבורה בבית-הקברות הצבאי בנהריה ולאחר זמן הועבר למנוחת-עולמים בבית-הקברות באיילת-השחר. 
הדלקת נר זיכרון