רון חבר
תאריך לידה
24/3/1957
תאריך פטירה
23/6/1982
רון חבר
נולד ב– כ"א אדר ב' תשי"ז (24.3.1957) באיילת –השחר.
נפל ב- ב' בתמוז תשמ"ב (23.6.1982) בקרב במלחמת לבנון הראשונה.

רון, בנם של חנה ושלמה, נולד ביום כ"א באדר ב' תשי"ז 24.3.1957 וגדל בקיבוץ איילת-השחר.
רון היה ילד בריא ונחמד תמיד. ראשו היה עטור שפעת שיער אדמוני ופניו זרועות נמשים. בילדותו הוא בלט באהבתו לבעלי-חיים, והיה מוכן תמיד לטפל בהם. טוב ליבו היה תכונתו המרכזית. היה נכון לעזור למורה, למטפלת, או לחבר בכל עת.
בגיל צעיר נהנה רון ממשחק הכדורגל ושיחק בקבוצת הכדורגל של הקיבוץ. ממנה עבר לשחק בליגה המחוזית צפון. גישתו למשחק הייתה רצינית ומקצועית והוא התמיד במאמציו לשפר את כושרו הגופני. שמו נודע אחר-כך לאוהדים בכל הגליל.
רון למד בבית-הספר היסודי "מבוא הגליל" באיילת-השחר ואת לימודיו התיכוניים עשה בבית-הספר "עמק החולה" בכפר-בלום. 
הוא היה נער שקט וצנוע, מופנם מעט, אך בכל זאת שייך לחברה, חרוץ וחביב על כולם למרות התרגזויותיו.

רון התגייס לגולני ובחטיבה זו גם סיים את שירותו הצבאי. בשל היותו שחקן כדורגל מעולה, הוצע לו לעבור ליחידה לא קרבית, אך הוא סירב.
רון השתתף במבצע ליטני ונחשב למומחה בתפעול הכלים, כמדריך וכמפקד.

הוא חזר למשק לעבוד בכותנה. אהב עבודה זו ובמיוחד את הנהיגה בטרקטור. רון השקיע את כל מרצו בעבודה ושקד עליה עד היותה מושלמת. הוא עבד מהר, ביסודיות ובשלווה גמורה. רק במגרש הכדורגל היה אפשר לראותו מתוח – זה היה הדבר הקרוב ביותר לליבו.
לאחר שהות קצרה בקיבוץ, נסע רון לטיול בארצות-הברית עם כמה חברים קרובים. בטיול הוא נתגלה כאדם פתוח, מדבר עם זרים ונהנה להכיר בני אדם חדשים ואורחות חיים אחרות.

רון נקרא למלחמת שלום הגליל ויצא אליה בלי רצון.
הוא נפל ביום ב' בתמוז תשמ"ב (23.6.1982) בקרב פנים אל פנים עם הסורים בגבעת מנצורייה, על כביש דמשק-ביירות. לדברי מפקדו "הוא נפל בקרב קשה, ובזכותו ובזכות חבריו נהדף האויב והובטחה השליטה של צה"ל על כביש זה".

רון הובא למנוחת-עולמים בבית הקברות בקיבוץ איילת-השחר.
הדלקת נר זיכרון