title
title
title
title
title
title
דניאל מקנלי - אלוף הארץ עד גיל 16 בהטלת כידון

ביום שלישי, 31/5, זכה בננו דניאל באליפות הארץ עד גיל 16 בהטלת כידון. יום קודם, זכה במקום שני בדיסקוס, ומקום שלישי בהדיפת כדור ברזל. כך הסתכמו להם יומיים מוצלחים מאד באליפות הארץ באצטדיון האתלטיקה הלאומית בהדר יוסף בתל אביב.
כמובן, שכהוריו מאד התגאינו בהישגו, והנער עצמו היה מאושר מאד. אך האמת היא שזה רק חלק מן הסיפור, כי כיליד דצמבר 2002 דניאל, שעוד לא בן 13.5 הוא בין המתחרים הכי צעירים באליפות.
הייתה זו תוצאה של שנים של אימונים במסגרת מועדונו, מועדון ריצה גליל עליון, ועבודה מדויקת והשקעה אדירה של המאמן שי בית הלוי. שי עובד עם דניאל כבר כמה שנים טובות, דרך חוג האתלטיקט לילדים ולאחר מכן במסגרת קבוצת הנוער, שמתאמנת באינטנסיביות בהר וגיא. דניאל מאד אוהב את מקצועות הזריקה, ובשנה האחרונה זכה לפרס גדול, כאשר הצטרף לצוות האימון איש יקר, המאמן הוותיק האגדי מיכאל לובן, מומחה של ממש במקצועות אלה. נציין גם לטובת הגאווה האיילתית את מקומו של צח אשנר, אף הוא בצוות המאמנים של המועדון. צוות המאמנים מצליח לקחת את הכישרון הטבעי שיש בדניאל ולהכניס את האלמנטים של טכניקה והבנה ומשמעת טקטית והתוצאות של העבודה המשותפת הזאת נראו על הפודיום ביום שלישי.
כפי שאמרתי, הנער שמח, אך אחד היתרונות של דניאל, זה שהוא לא נסחף עם ההצלחה, ומצד שני לא נשבר כאשר הדברים לא הולכים כמתוכנן. בגילו הצעיר הוא מבין שהוא ממש רק בתחילת דרכו, שיש המון מה ללמוד, ושצריך לעבוד קשה מאד ולהמשיך להתפתח ולהתקדם. נפלה בחלקי הזכות לבלות שעות רבות עם הילד באימונים, בנסיעות, בתחרויות. גם אני לומד את העסק, וכאשר הגענו, הדס ואני, להדר יוסף ביום שלישי ומצאנו את דניאל במגרש החימום, אמרנו שלום מהר ועזבנו אותו בשקט, כי הבנו שלמרות שהיו עדיין מעל שעתיים לתחרות, הוא כבר התחיל בהכנה הנפשית, שהוא ב-zone , ושאסור להפריע לו. בזמן התחרות אני עומד קרוב אליו (מחוץ לתחומי המגרש כמובן), אך כמעט ולא מחליף איתו מילה, כי את העבודה הוא יודע היטב, דבר שמצא ביטוי בעובדה, שכל ששת הזריקות שלו היו טובות יותר מן התוצאה הטובה ביותר של מי שסיים במקום השני.
בשלב זה אי-אפשר לבקש יותר. אך גם אי-אפשר לדעת מה יקרה בהמשך גיל הנעורים, עם כל האתגרים והפיתויים שלו. אך אם דניאל ימשיך להתקדם כפי שעשה עד כה, וכוח רצונו יישאר איתן, אני מאמין שעבורו השמיים הם הגבול.
לסיום אציין את המאמצים להקים מתקן חדשני לאתלטיקה קלה כאן בגליל העליון. אי-אפשר להגזים בחשיבותו של מתקן זה להמשך פיתוח האתלטים הצעירים הנפלאים של הגליל, ונקווה שביחד עם תמיכת כל הנוגעים בדבר שהחלום יתגשם.
כתב: האב הגאה והמאושר, פיטר
מכולנו באיילת-השחר - ברכות ואיחולים לזכייה! כל הכבוד!!!