title
title
title
title
title
title
מועדון גאי"ה, עגלת המסתור ועגורים...

אחר הצהרים המוקדמים, שמים אפורים עם הבטחה לגשם, נוסעים לאגמון החולה לראות את מופע העגורים לאור השקיעה, גשם לא ירד, אך גם השקיעה לא נראתה, מה שכלל לא פגם במופע שהתחולל לפנינו.

להקות של עגורים צווחנים עוברות כל היום מעל הבית שלנו, במרחק עשר דקות נסיעה הציפו מחדש חלק מאדמות ימת החולה סוג של תיקון לייבוש, והאגם קם לתחייה: סוף, אגמון, ברכיות, חזירי בר, נוטריות,  שפמנונים והשיא - המראות ונחיתות של אלפי עגורים הממלאים את העמק בקולותיהם הייחודים. וכדי שלא יסעדו מברכות הדגים ומגידולי השדות, ישנן עגלות האכלה המיועדות לעגורים.
אלי גלילי האיילתי "ייסד" את עגלות המסתור, ואנחנו ישובים בתוכן מול הגולן, הרי נפתלי והשקיעה הנסתרת בין העננים, כשיורם דורה מסיע את העגלה הרתומה לטרקטור וצופים ביופי הזה של הטבע, להקות עגורים במבני חץ מתקדמים, מסתחררים מעלינו, פורשים כנף, צוללים ומצטופפים באלפיהם בשלוליות.
בינתיים הערב יורד על "אגמון החולה" ואורות קריית שמונה והיישובים כבר מנצנצים ממול. והעגורים מתחילים לנוע אל עבר המים לשנת הלילה. 
מי צריך ספארי באפריקה עם אריות ופילים, כשיש לנו עגורים.
* לא עוד מטוסים ורקטות, בעמק היפה הזה.
אחרי העגורים נסענו לסיור במלון גליליון.
למי שעדין לא ביקר במקום צפויה הפתעה שאי אפשר לשער אותה כשחולפים בכביש 90.
מלון מפואר אך יחד עם זאת צנוע עם אוריינטציה כפרית ואסטטיקה עדינה, לא מתנשא ולא מצטעצע בשנדליירים, שיש מפואר או שטיחים.
הריצוף, הקירות הריהוט מתכתבים אחד עם השני בצבעים ובחומרים של אבן ועץ טבעיים.
והחדרים פתוחים לנוף הגלילי.
אולם כנסים מודולרי, מגוון חדרים, מתקני פינוק, גינון מושקע, וכל המבנה של המקום נותן תחושה של מרחב, אך גם זרימה לכיוון המרכז – חצר, בריכה.
בתקווה שהמלון יצליח ויתמלא באורחים, בעיני זאת ציונות להקים פרוייקט כזה בצפון.
לקראת סיום, התכבדנו בקפה ועוגות, לדעת רבות, תחום הקונדיטוריה טעון שיפור, לגבי היתר אישית, לא הייתי מסרבת לכמה ימי חופשה ופינוק במקום. עם עדיפות לעונת האביב.
חוותה, צילמה וכתבה: טובה ברוק