title
title
title
title
title
title
על בנות איילת ששרות ומה לאתר"זמרשת" ולאיילת-השחר?

מאז שנת 2010, מידי שנה בשנה, מתכנסות במועדון, פעם בשבוע, בימי ראשון (השנה), כ-15 בחורות גימלאיות (וגם מספר חובבות זמר מהאזור) ושרות...
ההתחלה  (2010) הייתה רוויית נוסטלגיה – שירים ישנים שכמעט נשכחו. אלה שליוו את ילדותנו ונעורינו בבית, במחנות התנועה, בטיולים ובשיעורי הזמרה שחווינו אז בבתי הספר.
אנו חוגגות עתה את העונה התשיעית למפגשים אלה.
"השירונים" (דפי השירים) שלנו מקיפים עשרות נושאים ומכילים היום מאות שירים ולא רק את אלה הישנים. בעיקרם שירים נפלאים שניתן להתמוגג בעת ביצועם, להתענג על הלחנים שובי הלב ולשכוח לזמן מה את המתרחש סביבנו.
פרט לשירה, הופך המפגש המוסיקלי למפגש חברתי, שיחות, צחוק והנאה צרופה.
חובבות זמר נוספות מוזמנות להצטרף לשעה של חוויה חברתית ומוזיקלית

בעבר הקלטנו שירים לאתר "זמרשת", האתר שדואג לשימור הזמר העברי הקדום. השירים נמצאים באתר תחת השם "בנות איילת-השחר". הקלטנו כ-20 שירים. את השירה מלווים בגיטרה יוסף חרמוני ואורלי חורין. בנוסף - מצויות באתר הקלטות של מזמרים רבים מאיילת – חלקם "ידועים במחוזותינו" כסולנים וחלקם, מפתיעים בביצועם:
הילל לנדסמן ז"ל ("והיא שעמדה" (תשל"ז) ותודה לאיציק ואילון אורן שהעלו את השיר מהארכיון של איציק, דיתה עילם, ברלה צפרוני, חנה ברימר, שרה לבנה, כרמלה בר-נץ, אורלי חורין, יובל לביא, ופנינה בהט (סולנית במסגרת שירת "הבנות"), גאולה לפיד, יגאל וחגית לנדסמן, זהר בר-נץ, רותי רוזנברג וסליחה אם שכחתי מישהו/י. לשם שינוי וגיוון - אילן אונה בנגינה בחלילית.
הקלטות נוספות שעלו לאתר הן של מקהלת ליל הסדר באיילת, משנת 1967 (תשל"ז) בביצוע בכורה של "אליהו הנביא" בעיבודו של יחזקאל בראון ובניצוחו. זוכרים? וגם כאן התודות לבני משפחת אורן, "שהעלו מן האוב" את ההקלטות העתיקות.
ועוד שתי הקלטות בביצוע מקהלת איילת-השחר, שהועלו ל"זמרשת": "קומו תועי מדבר" (ביאליק -י. שרת) משנת 1954 בניצוח ש. כהן (בוצע בכנס מקהלות בעין גב) ואותה יצירה שהוקלטה בליל הסדר אצלנו בשנת תשכ"ז.
מוזמנים להגיע להקלטות הנ"ל, להיכנס לאתר "זמרשת" ולהקליד ב"מבצעים יוצרים": בנות איילת-השחר, מקהלת איילת השחר, או את שמות הסולנים. בהצלחה!
כרמלה בר-נץ


קראו כתבה על בנות איילת מתוך "על הצפון"
חלק 1
חלק 2