title
title
title
title
title
title
תומר סונגו ספורטאי החודש של "גליל עולה"

כתבה על תומר סונגו ב"גליל עולה" אתר הספורט של הצפון

 

ספירת התומר


ספורטאי החודש של גליל עולה תומר סונגו

מאת:  אורי שמיר

בשם:  גליל עולה

תאריך:  05.03.18

 

תומר סונגו מקיבוץ איילת השחר, הפורוורד המצטיין של קבוצת הנוער ארצית של הפועל גליל עליון, עושה התקדמות גדולה העונה ואנו שמחים להעניק לו את תואר "ספורטאי החודש" שלנו.

 

שנת 2018 מחייכת לקבוצת הנוער ארצית של הפועל גליל עליון, שמהווה מעין פלטפורמה לקידום עתידי של כדורסלנים לקבוצה המייצגת את המועדון בליגת העל. הקבוצה של נעם כהן זכתה מתחילת השנה האזרחית בחמישה ניצחונות רצופים, והיא מדורגת במקום השלישי בטבלה, עם מאזן נקודות זהה למדורגת במקום השני, הפועל גלבוע/מולדת. הערב (שני) תקווה הקבוצה לרשום ניצחון שישי ברציפות, כשתארח את הפועל גלבוע "דדו", מתחתית הטבלה. אחד מהשחקנים הבולטים ביותר של הקבוצה הוא תומר סונגו, שמשחק העונה כפורוורוד.

 

סונגו, בן 17 מקיבוץ איילת השחר, תלמיד כתה י"א בתיכון עמק החולה, המתנשא לגובה 1.78, הוא הקפטן של הקבוצה ומאמנו, נעם כהן, לא חסך בשבחים אודותיו: "תומר הוא שחקן שאני מאד נהנה לאמן השנה. הוא ניחן ביכולות חברתיות וביכולת מנהיגות, שהן נכס לכל קבוצה. הוא הדבק שמחבר את הקבוצה שלנו בכל ההיבטים על המגרש וגם מחוץ לו. מעבר לכך, הוא תורם לקבוצה בכל משחק את מה שהיא צריכה באותו יום – בין אם זה בקליעה או באגרסיביות ההגנתית. אני שמח מאד על הזכות לאמן שחקן כמוהו ובטוח שהוא יתפתח להיות דמות מובילה בכל מסגרת שבה הוא יהיה בעתיד".


 מגיל 9.5 תומר סונגו משחק כדורסל. את האהבה לכדורסל הוא שאב משתי דמויות, שעד היום הוא בקשר עימן וחש הערכה עצומה כלפיהן: "אבישי גורדון הוא בן דוד של אמי, אנחנו נפגשים לאורך שנים לארוחות בימי שישי והוא תמיד הצטייר בעיני כמודל להשראה. אני משחק עם מספר 5, כאות הזדהות עם אבישי ואביו זיו. עד שהתחלתי לשחק כדורסל עברתי בין הרבה חוגי ספורט, עד שלמזלי הגעתי כתלמיד בבית הספר "מבוא גליל" להתאמן אצל עומר טל – שהוא ללא ספק אגדה במחלקת הנוער שלנו. בדרכו הייחודית עומר הצליח לגרום לי להתחבר לכדורסל ולהתמקד בענף הזה. זכיתי להתאמן אצלו גם בקבוצת הקט סל והילדים".


 תומר סונגו מצביע על העונה הזו, כעל עונה מיוחדת בקריירת הכדורסל שלו: "זו העונה שאני הכי נהנה בה מכדורסל. החיבור שלי עם המאמן נעם כהן הוא מדהים, נעם מאמן מעולה, הוא נותן לי הרבה ביטחון, הוא נתן לי להיות הקפטן ולהנהיג את הקבוצה. נעם הוא אחד המאמנים הכי טובים שאימנו אותי. אני מרגיש שאני מתקדם מקצועית, קולע יותר העונה ובא לידי ביטוי בצורה טובה. מאוד כיף לי עם החברים בקבוצה, יש אווירה טובה גם אחרי הפסדים. מבחינה קבוצתית אני חושב שיכולנו לעשות עונה יותר טוב, היו לנו כמה מעידות שבגללן אנחנו לא בתמונת המאבק על האליפות, אבל אנחנו שואפים לעשות את המוטל עלינו עד לסיום העונה על הצד הטוב ביותר".

 

כאוהד כדורסל תומר סונגו נותן תחזית אופטימית לעתיד: "אני מגיע לכל משחקי הבית של הפועל גליל עליון, וכמו שאני רואה את הדברים – אני מאמין שהעונה הזו הקבוצה תזכה באליפות הלאומית ותעלה לליגת העל. אני מאמין ביכולות של אבישי והצוות שלו ושל השחקנים להגיע להישג הזה".

 

העונה הבאה ככל הנראה תהיה עונת הכדורסל האחרונה של תומר סונגו במסגרת תחרותית, והוא שואף להגיע בה למספר יעדים: "אני מייעד את עצמי לשירות צבאי קרבי, מכוון לקצונה ואולי אף יותר מזה. אני מקווה בעונה הבאה להשתייך לקבוצה הראשונה שלנו ולהיות שחקן מרכזי בנבחרת בית הספר, שנכללתי בסגלה העונה וזו חוויה גדולה, אך לצערי לא הרביתי לשחק. אני מקווה שזו תהיה עונה מלאה בחוויות. מה שבטוח שהקשר שלי עם הכדורסל יישאר חזק, ואני בטוח אמצא לזה זמן כחייל וכאזרח בעתיד".