title
title
title
title
title
title
הצצה לחדר היצירה ופעילות גאי"ה

לאחרונה התחדשנו בחדר יצירה גדול ופעיל, בזכות עיצוב פנימי מותאם יותר. כך זכינו בסביבה המאפשרת ומפתחת פעילות יוצרת במגוון נושאים.
חוגי גימלאים
(בתשלום, ללא רווח): חוג נגרות עם נורה המופלאה מ"גלריית כפיים", המצליח כבר שנה שנייה , בו לומדות המשתתפות, שהן בעיקר מדור הגימלאיות החדשות, (הגימלאים עזבו אותנו). המשתתפות לומדות להפעיל את כלי הנגרות הביתיים השונים, כמו מכונת שיוף, מקדחה וגם מסורי ג'יקסו. הן בונות רהיטים, מדפים ספסלים, שידות ועוד. כל אלה, לאחר בנייתם, ממשיכים למחלקת הצבע ברשותי. צובעות בטכניקות שונות – עתיקות, ישנות, חדשניות ומורכבות. הכל בסטייל עם שיק!
הכוונה היא לפתוח חוגים נוספים של פסיפס, קרמיקה וחוגים על-פי בקשה, עם מדריכים מקצועיים.
מחכים לנרשמים נוספים! ברור לנו שכל תשלום מהווה בעייה ומכשול רציני לרצון, לכן...
ומכיוון שחנות ה"בויידעם" זקוקה לחידושים ומוצרים נוספים, המשתנים עם הטרנדים, התחלנו לייצר בחדר היצירה מוצרים חדשניים ועכשוויים והם נמכרים אצלנו וגם בכפר-בלום, בחנות "בלומה – אומנות תוצרת מקומית וקפה".
המונח יצירה הוא מונח מופשט, המתאר התייחסות לדבר מה כאל תוצר של תהליכים מורכבים... תחומים מרכזיים, שבהם נעשה שימוש במונח יצירה, הם אומנות, אמנות, תרבות, טכנולוגיה, אדריכלות ועוד (ויקיפדיה).
השאיפה היא ליצור כאן מרכז ליצירה, על-פי רעיונות שבאים מאנשים וליישם אותם כפעילות עבור הכלל.
הקמת גינה קהילתית היא אחת מהמשימות הללו. היות וכבר התנסינו בהקמת גינה תלוייה על חלונות, הגיעה תורה של גינת ירקות במיכלים, לתצרוכת עצמית, בעזרת אור וצוות הנוי, ננסה להגשים את הרעיון הנוכחי ולגדל ירקות, עבור המועדון ועבור קבוצות המבקרים, הבאים להתארח "אצלנו בחצר הבוידעם", אחרי סיור במסלול הסנדלרייה, מאפייה, מגדל המים והבוידעם.
"אצלנו בחצר הבוידעם" היא התארגנות של צוות גימלאיות, המכין ארוחה, לבקשת המבקרים, על טהרת התוצרת המקומית. ניסינו זאת עם לחם מהמאפייה, גבינות ממרגו, דבש מהמכוורת ועוד.
אנחנו רוצות לפתח את הפעילות הזאת, אחרי שהוכיחה את עצמה כמוצלחת ומקוות, שאפשר יהיה להתארגן ולהתקדם איתה, למרות כל הבירוקרטיה סביבה. הכוונה היא לארגן תפריטים שונים של תוצרת מקומית ולהזמין אנשים שונים למעגל יצירה זה.
סיורי העצמה ליצירתיות שכולם מבוססים על השתתפות נשים, יצאו גם הם לדרך.
את הסיור הראשון פתחנו עם ארוחת בוקר טובה במתחם "בואך יודפת", שמבוסס על עסקים לנשים בלבד. מתחם מקסים עם נוף מדהים והרבה אוויר צח (כמובן שרכשנו, לא יכולנו לעמוד בפני הפיתוי...).
במתחם נפגשנו עם רינתה בלסון המדהימה, הלא היא "רינתה בדרכים", חברתי מהפייסבוק. היא מארגנת סיורי נשים אצל נשים יוצרות ואיתה יצאנו לסיור קסום בנבכי הגליל המערבי – סטודיו ג'רה לקרמיקה וזכוכית בישוב "כליל", מרכז פליאה לשימור המורשת הבוכרית בביתה של שרה היל בכפר וורדים וכן "מארג" בכפר וורדים, מרכז יפיפה לאנשים עם צרכים מיוחדים, היוצרים בבד, בקרמיקה, עץ ותכשיטים. יצירות נפלאות למכירה.
"מארג" הביא אותי להרהב בחשיבות הקמת מערך התנדבותי של הגימלאים. מסתבר שבצח"ר (מרכז מסחרי-תעשייתי צפת-חצור- ראש פינה), הוקמה שלוחה נוספת של "מארג", הנקראת "סולרום"
(soul room). כמובן שהלכתי לבקר שם. קיבלתי הדרכה מאחד החוסים, שהיה חביב במיוחד ונתן הסבר ממצה. הצוות המדהים שם, ממש ישמח למתנדבים מאתנו ואנחנו רוצות לארגן פעילות התנדבותית לכל המעוניינים באתגר מעניין ומלא סיפוק.
אנחנו מזמינות את כל היצירתיים ביננו להצטרף לפעילות מלאת החזון שלנו וגם לתרום רעיונות שונים שיתאימו לכל הגימלאים.
בברכה מיוחדת, מלאת סיפוק ויצירה!
דבורה זרח