title
title
title
title
title
title
קהילת "כליל החורש" עברה לבית החדש

"בית חדש מסמל התחלה,
בית חדש הוא תהליך של הגשמה,
כי בית הוא המקום בו נמצא הלב,
בית הוא מקום אוהב...
שיהא זה הבית, מקום מבצרכם,
בו ימצאו תמיד כל צרכיכם.
בשעה טובה!"

בשעה טובה!  אחרי הרבה דם, יזע ודמעות , קיבלנו את המפתח הנכסף של  "אישור איכלוס מחדש" משירותי כיבוי אש וכל שאר הרשויות. יצאנו למירוץ מטורף של ארבעה ימי הכנה בלבד, שכללו: גשם אימתני, גשר בגובה 2 מטר וברוחב 80 ס"מ , (דרכו העברנו 70% מתכולת הבית ), ועוד כהנא וכהנא אפיזודות מוכרות של מעבר דירה.

9.5.18 בוקר. מזג האוויר האיר את פניו בשמש חמימה, אחרי יומיים של גשם ולילה ללא שינה מדאגות פן לא הכל יעבור בשלום. אחרי הכל אחריות כבדה בידינו: להעביר בניחותא, באופטימיות, בסבלנות ובהרבה שמחה 22 דיירים לביתם החדש. לא פשוט בגיל כזה.....

21:40 עוזבת את הבית. כל הדיירים במיטותיהם החדשות עם כלי מיטה מנצנצים וחדשים, מנסים להתרגל למרחב החדש וללילה הראשון בחדרים המשודרגים והלא מוכרים שלהם.

היה יום מצויין מתחילתו ועד סופו! תודות לצוות האלוף שלי שהתגייס ונתן מעצמו עד כלות, אי אפשר היה לעשות את זה בלעדיהם.

צוות כליל החורש מאופיין בבליל של עדות, דתות, אמונות וארצות שונות. הם מגיעים ממגוון של ישובים וכפרים בעמק החולה והסביבה. נפלאים אחד אחת ונותנים יום יום את נשמתם (תרתי משמע) . את המעבר הזה ביצעו במו ידיהם ללא עזרה של חברת הובלות וניקיון!!!

תודות לצוות "הרב מקצועי" המצויין שלנו שמלווה קבוע את הבית ולקח פיקוד על היום הזה כפרוייקט משותף של פיזיותרפיסט, מרפאה בעיסוק, עובדת סוציאלית, תזונאית וקלינאי תקשורת- הרגשתי שכולם היו איתנו במקצוענות ומכל הלב.
תודות למלא אנשים טובים באמצע הדרך שהצטרפו אלינו לרגל הרגע החגיגי הזה , בזכותכם המעבר היה יותר קל ונעים לדיירים.
תודה מיוחדת , חמה ומלאת הערכה לשישה נערי י"א ,מבי"ס תיכון " נופי גולן" בקצרין, שבאו ותרמו שרירים צעירים, מרץ וצחוקים ועזרו לנו עם הרבה רצון טוב והרבה כוח. תותחים!!
תודה לכל בני המשפחה של הדיירים שהצטרפו אלינו ותרמו בדרכים מגוונות ומקסימות. המשיכו כך!

תודות מיוחדות לאנשי איילת השחר:

לעוזי והצוות המקסים שלו , תודה על נכונות אמיתית והרמת המורל ביום גשום וקטלני שכבר כולנו היינו קרועים. בזכותכם כל המקררים הגיעו בשלום. תודה לאלון על שירותי המלגזנות והחיוך התמידי. תודה ליוני שתמיד מתייצב במהירות וגם הפעם הציל את המצב וחיבר אותנו לגז בבית החדש. תודה לחומי שעושה כל מאמץ כדי לפתור לנו מצוקות . תודה לרון איש המים, שמאז שעברנו נוספו לו כמה שערות לבנות... תחזיק מעמד! תודה למתי על שהעמיד את עצמו והקולנועית שלו לרשות הצוות והדיירים בוקר שלם, עזרת מאוד. תודה לעדינה אורן, לאראלה שי, למיריק, לחנה מירובסקי, אסתר רוכמן , על כל העזרה. וכמובן תודה לשלמה שלא מפסיק לתמוך, לעודד , לקדם ולכוון גבוה.

תם אך לא נשלם....

לפנינו עוד כשנתיים אינטנסיביות עד שהפרוייקט יגיע לסיומו והבית יכיל 36 דיירים. בינתיים ניכנס לשיגרת חיים ועבודה בחלק הראשון והחדש שהינו ממוגן ומאפשר לדיירים להמשיך בשיגרת חייהם בעיתות של מלחמה. אני יוצאת בהרגשה טובה, המעבר הזה חיזק את יחסינו עם קהילת הקיבוץ ונתן לכל בית "כליל החורש" תחושה טובה שאנחנו חלק מ...

להתראות בטקס גזירת הסרט אי שם בימים.....
נעמה ,מנהלת, בית סיעודי, "כליל החורש".