title
title
title
title
title
title
שני זמיר-ורד / כתבה ב"דה מרקר"
בזמן האחרון פורסמה כתבה בשם "ארבעים הצעירים המבטיחים של ישראל" במוסף הכלכלי "דה מרקר" של עיתון "הארץ".
במסגרת 'הארבעים המבטיחים' מצאנו גם את שני זמיר, בִּתם של אתי ויונתן.
מאחלים לשני את כל הטוב והצלחה בכל התפקידים שעוד נכונו לה.שני זמיר-ורד

סמנכ"לית כספים באופטימוב (33)

רותי לוי

f m t

הסטטיסטיקה של דור ה־Y מדברת על מעבר בין שבעה מקומות עבודה בממוצע עד גיל 30, ורבים מהנמצאים ברשימת המבטיחים בהייטק בפרויקט הנוכחי הצליחו לעמוד בסטנדרט הזה. למרבה האירוניה דווקא שני זמיר-ורד, סטטיסטיקאית, היא סוג של סטיית תקן. התקדמותה המקצועית שלובה בתהליך צמיחתו המהיר של הסטארטאפ שבו היא מועסקת, אופטימוב, שפיתח מערכת חכמה מבוססת ביג דאטה לשימור לקוחות עבור חברות.

בשונה מחברות טכנולוגיה צעירות הנתמכות לרוב בהון חיצוני, באופטימוב ניהלו במשך שנים תהליך יעיל ועקבי של צמיחה ללא עזרת משקיעים, במבנה הוצאות רזה, ובהתאם להכנסות החברה (Bootstrapping). בספטמבר 2016 השלימה זמיר-ורד בהצלחה את אחת מהמשימות השאפתניות בקריירה שלה – ליווי החברה לגיוס של 20 מיליון דולר מקרן הצמיחה IGP של משה ליכטמן וחיים שני. לפי מקורות בשוק, השווי שניתן לחברה בגיוס הגיע ל־100 מיליון דולר.

זמיר-ורד למדה את התפקיד תוך כדי תנועה. היא הגיעה לאופטימוב כסטודנטית ב־2011, ושימשה כעוזרת מנכ"ל ומנהלת משרד. אך בהדרגה הואצלו לה יותר ויותר סמכויות – תחילה במשכורות ובהנהלת חשבונות, לאחר מכן בבקשות מענקים מהמדען הראשי ובבניית תקציב מסודר של הכנסות והוצאות לחברה. כשהחלה לעבוד באופטימוב העסיקה החברה פחות מ־15 עובדים. כיום יש בה 150 עובדים, וזמיר-ורד מנהלת צוות של חמישה. "היו לי פה אתגרים מצוינים, ואני רוצה ללכת עם החברה עד הסוף", היא אומרת.

זמיר-ורד גדלה בקיבוץ אילת השחר בצפון. בצבא הייתה מדריכת חילוץ והצלה בפיקוד העורף. לפני שהגיעה לאופטימוב היא עבדה שלוש שנים בלונדון בחברה בשם Alive כמנהלת כספים ומנהלת גיוס. היא בעלת תואר ראשון בכלכלה ובסטטיסטיקה מאוניברסיטת תל אביב, ובימים אלה משלימה את לימודי התואר השני בסטטיסטיקה.