title
title
title
title
title
title
תערוכה חדשה בגלריה "להציל את מאיה"

כתבה ב״צפונט״ האפליקציה של גליל עליון
״להציל את מאיה״ תערוכת אמנות חדשה

בגלריה לאמנות חברתית- 'תל-אביב/איילת-השחר' בקיבוץ איילת השחר תיפתח תערוכה שנועדה להעלאת המודעות לחשיבות ושמירה על דבורת הדבש, המפיקה דבש וגם מסייעת למגדלי הפירות.
התערוכה היא למען העלאת המודעות לחשיבות ושמירה על דבורת הדבש הנמצאת תחת איום תופעת היעלמות בעולם כולו.

התערוכה תפתח ביום שבת, 12.1 בשעה 11:30 בקיבוץ איילת השחר. ( נא לדייק)
התערוכה ״להציל את מאיה״ נולדה בעקבות מפגש בין מוטי גולן לדבוראי הקיבוץ, תלם גלילי ואהוד שהם דור שלישי למגדלי הדבורים בקיבוץ, השניים הציגו בפני גולן את תופעת היעלמות הדבורים בארץ ובעולם.

תלם גלילי דבוראי מכוורת איילת השחר: "מוטי הוא אומן חברתי שמביא לידי ביטוי בתערוכותיו את הפגיעה האקולוגית והאדישות של האדם לנושא וכך החלטנו להציג את הפגיעה בדבורים דרך תערוכה.
"מוטי הרים את הכפפה ומיד דמיין את הציור של 'הדבורה מאיה' בשנות האלפיים. אנו מברכים על כך ומקווים כי התערוכה תעורר ותדגיש את חשיבות השמירה על דבורת הדבש ונחיצותה להמשך קיום החקלאות בעולם, בזכות פעולת האבקת הגידולים החקלאיים, פעולה שרק דבורת הדבש יודעת לבצע בטבע".

מוטי גולן אוצר גלריה 'תל-אביב/איילת-השחר':
"בתערוכה יוצגו עבודות המצביעות בדרכן, על גודל התופעה וחומרתה של הפגיעה בדבורת הדבש והחשש להיעלמותם מהעולם, כתחילתו של רצון משותף לדבוראים לחקלאים ולאזרחים להצלת הדבורים. חשיבותה של דבורת הדבש הינה קריטית וקיומית לנו, לאנושות, לחקלאות, ורצוננו הוא שהדבורים תהינה בריאות, תתרבינה ותתפקדנה".
האמנים שיציגו בתערוכה: יגאל מירון, יונתן גל, זאב מרין, אורנה גבע, בטינה נעמן, מוטי גולן, דרורה וייצמן, רותם ריבק כהן, חגית בן יקר ומיתר פרג'.

זאב מידן מנכ"ל מועצת הדבש: "דרך התערוכה המרתקת ניתן להבין את המסר החשוב ביותר, כי דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש מעולה, עיקר חשיבותה ותפקידה המרכזי הינו בהאבקת צמחי החקלאות והבר. אני מברך את דבוראי מכוורת איילת השחר והאמן מוטי גולן על יוזמתם החשובה בהעלאת המודעות לשמירה על הדבורה הקטנה אחראית להאבקת 80% מהיקף הגידולים החקלאיים בעולם".