title
title
title
title
title
title
העצמה נשית באיילת / פברואר 2019
"תעשי רק מה שאת אוהבת, רק מה שאת חושבת שיהיה לך טוב"

הגיעו כמעט כל הבנות היפות והיקרות שלנו
כ-140 נשים.
ערב נשים איילתיות שכולו בשבילנו.
סיפורים, מאפים, פינוקים וריקודים,
ערב נעים ומעצים, כייפי וחברי.
הזמן שלנו להשקיע בעצמנו
אז יאללה – שיחררנו ...


יום חמישי 21/2
סדנת קליעה בבצק, במאפיה המקומית, ארוחה קלה ומפנקת, במועדון.
סיפורי נשים בהנחיית שרון אביב - מספרת סיפורים מקצועית מפרדס חנה
"לרקוד ניה" בהנחיית לילך ביכלר, אף היא מפרדס חנה...
ריקודים סוערים אל תוך הלילה עם DJ נגה גלילי שלנו
(מתוך ההזמנה)

במהלך המונדיאל האחרון, נהניתי לראות ובעיקר לשמוע, ערב רב של אוהדים, צופים נלהבים, צעירים, מבוגרים, אבות, סבים ובנים, אשר היו נפגשים מידי ערב, מוקפים בפינוקים של אור ומבסוטים, כנראה שלא רק מהתוצאות, ההבקעות, ההדחות, השערים והנצחונות. ואני, קנאית שכמותי, מיד רוצה גם. למה שרק המין הפחות מוצלח ייהנה לו לבד? ובדיבור מיידי עם דינה ואור (המאד מוצלח, דווקא) נולד ערב הנשים.
לאחר חשיבות וישיבות, התגבש התמהיל של הערב. ידענו שאנחנו מכוונים לכל הנשים שלנו - צעירות, צעירות ברוחן, מבוגרות, עסוקות, פנויות, ובקיצור - ערב שיענה על צרכיהן של הנשים מכל קשת הגילאים. ידענו שאנחנו רוצים לפנק ולרגש, לשמח ולחגוג ויצאנו לדרך. 
צוות איכותי ולא גדול, עמל כשבוע על ההכנות ועל עיצוב המועדון, הושקעה בזה המון מחשבה ועבודה, ואיזה כיף שיש פה כאלו בנות מוכשרות ופעלתניות - רעיה, זיווה בן ערב, דינה גדה, הילה גדה, נוגה הרדוף, יובל לינדנבאום, דיתה עילם, פוקי. במקביל, ענת הרמן הבלתי נלאית, כבר מיום רביעי הכינה בצקים ללחמים ולמאפי הריקוטה המהממים.

וביום חמישי עצמו -
לאחר שכל היום וכל אחר הצהרים, כולן עסוקות בסידורים אחרונים, כשאור וצוות העלמים המקסימים שלו בתמיכה הטכנית עד הרגע האחרון, וכשנדב ישראלי בתמיכה התמידית במאפייה ובענת, מתחיל הערב ...
ראשונות מגיעות הגימלאיות החמודות, לבושות במיטב מחלצותיהן, מתרגשות ולא מפסיקות להודות לנו על שנתנו להן סיבה לצאת מהבית בקור הזה, מגיעות להכין חלות.
למרות שהובטחה "סדנת קליעה בבצק" (וקצת התמהמהה) הן לא ויתרו, עמדו בשמחה וקלעו, כל אחת בדרכה, מספר חלות, התכבדו ביין וניגשו למועדון. המורה הרשמית – גלי רביד, הגיעה אחרי זמן מה ולימדה עוד סודות קטנים של קליעה.
וכך לאט לאט, מהר מהר, מגיעות גם כל שאר היפות והאמיצות של הכפר, רבות מהן עם סלט. כל אמיצה שנכנסת מוזמנת על ידי המארחת היפהפייה לענוד שרשרת חיוך על צווארה.
במזנון קיבלו אותן עם פונצ' של סאלי, היחידה שיודעת להכין פונצ' באנגלית, עם מבחר גבינות נהדרות תוצרת אקי רביד, ענת הרמן ועומרי בהט, לחמים חמים מהמאפייה, צ'אי תוצרת הדס צפרוני ועוד מיני פינוקים.
לאחר שכולן אכלו, שתו, התרגשו ופיטפטו, הגיעה שרון, מספרת הסיפורים, והובילה אותנו בדרכה הנפלאה לסיפורי נשים ונעליים. בשלב זה כבר מוצאים הקינוחים - מגשי פירות משובחים ומגרים ומאפי שמרים ריקוטה, תוצרת האופים הנהדרים ענת ונדב.
בחלק זה נכנסה לילך, שלימדה אותנו לרקוד "ניה" באופן ייחודי ומדהים, מעוררת וסוחפת. כנראה שלרקוד ככה טוב, אפשר באמת רק עם בנות מסביב.
בחלק האחרון, הצלחנו להגשים חלום קטן לנגה גלילי המתוקה שהייתה הדי. ג'ייאית (נגנית המוסיקה, בקיצור) שלנו עד סוף הערב. חצות הלילה בערך.
לסיום הערב, כל אחת יצאה מהמסיבה, ולקחה עימה מתנה - חלה שמנמנה (לפחות להן מותר להיות שמנמנות) וקרם פנים קטן, תוצרת הדס.
לחיסול היעיל שלמחרת הצטרפו גם נורית הספלד, ענת אגוזי ואלון לינדנבאום.

אז מי שרצה לראות עוצמה או דווקא רכות, או שמחה, הנאה, או התרגשות וגאווה -
היה יכול לראות זאת בערב שלנו. הנשים שלנו פה במשק הן כוח עצום.
ברור לנו שאם תהיה לנו הזדמנות, גם אנחנו נצליח לשגר חללית לירח...

ומשהו לאור שלנו -
כל כך נעים לעבוד לצידך, הכל איתך פשוט ואפשרי, הכל זורם
וכל כך ניכר שבאמת חשוב לך שנצליח ושנהנה. אין כמוך בעולם!
ובפרפראזה על מה שאמרו על סבא צפרוני שלך:
"צפרוני בקניות, צפרוני בהזמנות, צפרוני בסחיבות, צפרוני במועדון צפרוני במאפייה, תחי צפרוני!!!"
חוותה, נהנתה וכתבה: מיכל חרמוני זמיר