title
title
title
title
title
title
בשעה טובה - נחנך "פאב הפטאנק"

בשעה טובה נחנך ""פאב הפטאנק"

החלום התגשם ובשיחה עם אדולפו הוא מעלה בפנינו את הדרך שעבר מן הרעיון ועד למימושו והתוכניות לעתיד.

• מתי ומאין צץ הרעיון של הקמת מגרש פטאנק וכיצד הגיע לידי ביצוע?
הרעיון של אדולפו הגיע בעקבות היכרות עם מגרש פטאנק ביסוד המעלה. כרכז המים והתשתיות באותו הזמן, נראה לו הרעיון להקים מגרש באיילת, רעיון מפתה מאוד.
נאספו מתנדבים, קבלנים שונים הביאו את החומרים לבניית המגרשים. זו הסתיימה והמגרשים (שישה) יצאו לדרך. עמודי התאורה ונקודות החשמל הועברו לכאן ממגרש הטניס הישן וחידשו את חייהם.

• האם חשבת מלכתחילה על המיקום הנוכחי?
הרעיון המקורי היה להקים את האתר במגרש הכדורסל הישן, ליד בית העם, אבל לאחר חשיבה נוספת הוחלט על המקום הנוכחי. חיים אוחיון, בעל חברת "דקל אחר", לה היה שייך המבנה, הסכים להעביר לקיבוץ את המשרד ששימש את החברה, כשהוא מתנה זאת בשימוש המקום לפעילות תרבותית-קהילתית.

• מה היו הפעילויות שציפית להגשימן, עם גמר הכנת המגרשים ומה קורה עכשיו?
היה ברור לי שיתקיימו כאן משחקי פטאנק ואכן, אלה התחילו עם קבוצות שונות – קבוצת גימלאים, וילדים וצעירים בגילים שונים. בהמשך – הצטרפה קבוצת הפטאנק של הקיבוץ לליגת הפטאנק האזורית והליגה הארצית לוותיקים.
היות והמגרש שלנו נחשב למגרש שבין הטובים בארץ, הוחלט שהתחרויות האזוריות יתקיימו כאן.
כיום משחקים חברים/ות מהמשק שלוש פעמים בשבוע ובימי ראשון מצטרפים למשחקים חברים מיסוד המעלה.

• מאין צץ הרעיון על הפיכת המקום לפאב?
הרעיון עלה בעקבות משחקי המונדיאל. מידי ערב התאספו במקום האוהדים וצפו ביחד (בליווי צעקות עידוד...) במשחקים. וראו כי טוב! ובמקביל – החלום שרקם אדולפו כבר שנים, החל לקרום עור וגידים...

• מי מפעיל, או יפעיל את המקום?
המובילים, המאמינים והמיישמים של הרעיון היו רכזי התרבות, עוזי הרמן בעבר ואור צפרוני - היום ובמרץ רב! שותפים להם: איתי הרדוף שעל המוזיקה, ואילון אורן שעל הבר. ואליהם מצטרפים צעירים רבים ש"חמים" על הנושא.

• מי קהל היעד ובאיזו תדירות מתכננים להפעיל את הפאב?
קהל היעד המצופה הוא רב-גילי ומקומי. המוזיקה עכשווית! הכוונה היא לארגן ערביי צפייה בסרטים, האזנה להרצאות בנושאים שונים, כשעל התוכנית מופקד רכז התרבות המקומי. אדולפו, אור והצוות אחראים לכל הנושאים הטכניים. במהלך הערבים הפעילים יתקיימו גם משחקים במגרש הפטאנק לכל המעוניינים.

• איך עברה הפתיחה החגיגית של המקום?
הפתיחה שהתקיימה בחוה"מ פסח תשע"ט 26.4.2019 עברה בהצלחה אדירה. למעלה מ-200 משתתפים מגילים שונים הגיעו, בילו בצוותא, שתו (קצת...)
והתפזרו במצב-רוח מעולה.

• תוכניות לעתיד?
בעתיד הקרוב יוקם אוהל גדול ורחב בצידו המזרחי של המבנה (ישתלב עם הגינה הקהילתית הסמוכה...), כך שיוכלו להתקהל בחורף אנשים רבים. המבנה עצמו קטן מידי למטרה זו. בקיץ אין בעייה – השולחנות נפרשים ברחבה בצידו המערבי של המבנה ומשמחים לבב אנוש...
בקרוב, באחד מימי חג העצמאות, יתקיים מפגש נוסף בפאב וכולם מוזמנים!
בגמר הגביע לאלופות, שיתקיים בסוף החודש הבא, הפאב, כמובן, ייפתח לכל "הצרכנים והצרחנים". חובבי האליפות מוזמנים!

• ולסיכום –
כבוד גדול לכל החולמים, המאמינים, היוזמים והמארגנים וכמובן לכל באי המקום! יישר כוח!

קישור לאלבום תמונות מהאירוע

שוחחה עם אדולפו: כרמלה בר-נץ