title
title
title
title
title
title
קיץ בגינה הקהילתית

אז אחרי שהחורף עבר עלינו בטוב, עם גשמי ברכה ויבולים יפים של חסות, כרוביות, ברוקולי, קולרבי, אפונה, צנוניות ועוד, הגיע אביב פורח וחם ובגינה הקהילתית הזדרזנו לעבור ל"בגדי קיץ". 
מה שאומר - לנקות את הגינות הכלליות והפרטיות משאריות הגידולים של החורף, להפוך את האדמה שהתהדקה מהגשמים ולפזר קומפוסט בנדיבות. 
אח"כ הגיע תור השתילה, ובאביב המאוחר שתלנו מלונים, מלפפונים, עגבניות מסוגים שונים, שעועית, חצילים וקישואים. 
כנראה שעשינו עבודה טובה כי הצמחים גדלים יפה מאוד ונותנים פירות נהדרים. מלפפונים ירוקים וטריים, קישואים, (שגדלים לממדי ענק אם לא קוטפים אותם בזמן) ועוד מעט גם יהיו עגבניות וחצילים. 
זה לא בא בלי עמל: כמה פעמים נפגשנו בגינה לעישובים וכיסוחים של עשבים (שגדלו פרא עקב גשמי החורף), בנינו כלונסאות להדלייה של המלפפונים והעגבניות ועוד ועוד. 
גינון זה עיסוק יום יומי, הטומן בחובו הפתעות משמחות (מלפפון טרי שהבשיל בדיוק בזמן לארוחת הערבי או קישוא שמוכן על השיח בדיוק כשרוצים להכין פשטידת קישואים)..

מה באופק: במסגרת פרויקט "בונים קהילה בידיים" של המועצה האזורית, אנחנו בונים את "גשר הידידות" (שיוביל לגינה מכיוון כביש המערכת), שולחנות פיקניק וסוכת גפנים. 
מוזמנים ומוזמנות לבוא ולהשתתף בבניה. הגשר, הסוכה והשולחנות נבנים במטרה לעשות מהגינה מקום מפגש ועבודה משותפת לכלל הקהילה, בסמוך למוקד התרבות המתהווה במתחם הפטאנק ההומה. 
פתוחים לכל רעיון בהקשר הזה, צרו קשר.

תודה לאור וצוות הנוי על עזרה בעבודה, ציוד וייעוץ מקצועי, לאברהם הרדוף על שיתוף פעולה ושכנות טובה ולצוות הגדש על הכשרת השטח.
בקשה קטנה: בגינה חלקות "פרטיות" וחלקות קהילתיות ולא תמיד קל להבדיל ביניהן, למעוניינים לקטוף מהגינה, אנא צרו איתנו קשר ונסביר לכם בדיוק איפה ומה אפשר לקטוף ואיפה לא.
לפרטים נוספים:
איתמר ידיד: 054-3520964
נדב ישראלי: 052-3869444

הגינה הקהילתית באיילת השחר הושקה בסתיו 2018 עם כ 15 חלקות "פרטיות" של משפחות ו/או חברים ושלוש חלקות קהילתיות. 
הגינה ממוקמת ממזרח למועדון הפטאנק והיא חלק ממיזם גינות קהילתיות של היחידה הסביבתית במועצה האזורית גליל עליון.


בונים קהילה בידיים - איילת-השחר
מפירסומי המועצה האזורית גליל עליון

תגידו, איך בונים קהילה?מבחינת החבר'ה באיילת-השחר, עושים את זה עם מעדרים, פטישים, מברגות וקרשים. 
בסוף השבוע שעבר, התייצבו צעירים וזקנים, חברים וותיקים ונקלטים חדשים, להרים יחד פרוייקט קהילתי מקסים.

מה כוללת התוכנית?
יהיו שם פינות ישיבה, טאבון ומטבח בוץ. ומה הכי סמלי?
הפרוייקט ממוקם בדיוק בין הקיבוץ הוותיק לבין ההרחבה ולגשר שיוביל אליו (-שגם אותו בונים האיילתים בידיים) יקראו "גשר הידידות".

"תכל'ס, יש יותר גשר מזה?!" אומר נדב ישראלי, ממובילי היוזמה ומוסיף כי "כיף לראות למה אנחנו מסוגלים, כשאנחנו עובדים יחד
וכיף לקחת חלק ביוזמה כזאת!"