title
title
title
title
title
title
פסח תשעח

ליל הסדר תשע"ח, 2018  

בסדר השתא  הסבו כ-400 מסובים, חברים ואורחים. (מספר דומה לזה מסובים כל שנה).
כמו בכל שנה, אני מודאגת מיד אחרי חג הפורים, ("מה יהיה עם ומה יהיה בלי"), ואיכשהו, עד ה"סדר" הדברים מסתדרים באיזשהו אופן ולמרות זאת, הדאגה לקיומו של החג תמיד מקננת בי.
ואז באים חמוטל ואלון ומרגיעים אותי שהכל יסתדר.
בכל אופן, ההתחלה היא בניקיון חדר-האוכל. מזה כך וכך שנים, עושה זאת חמוטל עם ה'חברה' מ"הבוגרת" עם המדריך שלהם. זו הזדמנות נדירה עבורם לעסוק במלאכה בזאת ותודה להם על כך.אח"כ באה ה"סגה" של הקישוט. כל שנה יש קונצפט קצת שונה, אבל 'בגדול', מכניסה קבוצה קטנה (ואיכותית) של חברות את צבעי האביב לחדר-האוכל. ויחד עם התמונות הגדולות והתמונות החדשות, ניתן למקום הצביון המהודר של ליל הסדר.

לכל ההכנות, נוספים הדברים הרגילים שאינם זוכים להידור - כמו השולחנות והכיסאות, אותם יש לנקות ולהציב במקומם. הכנת הכופתאות במבצע משולב בהנחיית ערבה ושובל והמגלגלות המתנדבות, הכנת המרק המסורתי, שבלעדיו לא יתכן סדר כהלכתו, עליו מופקדות בנאמנות אריאלה ואלה לבית שדה. ועוד עשרות רבות של פרטים, הלא הם כתובים לפי סדר במחברת של חמוטל.
לציון מיוחד זוכים אצלי ים גולן וגם נגה גולן, שבסבלנות גדולה מצטרפים מידי ערב להכנות הבלתי נגמרות.
ועדיין לא דיברנו כלל על התוכנית של ליל הסדר, שגם השנה נפלו בחלקנו (חמוטל ונועה), עם אורלי חורין, שעדיין לא מתייאשת, ונענית להפצרותינו לא לזנוח את הסדר הקיבוצי, עם כל הקשיים הנילווים לביצועו.
והתמורה, התמורה היא רק בסדר עצמו, כשהוא עובר בהצלחה ויש בו קורטוב של התרוממות הרוח של ציבור המשתתפים.
את הסדר השנה הנחה בהצלחה אב הסדר אברהמי לנדסמן.
על המוסיקה ניצחה אורלי ועל הקלידים יורם 'הניצחי', יאיר ליפסקי בחצוצרה והגר ליפסקי בחליל. ההגברה - ע"י מיכאל (בנו של יורם, בהנחייתו של תלם חורין).

יש, כמובן, דברים שניתן, רצוי ואולי אפילו צריך, לשפר.
לכן, מי שיש לו הצעות, טוב יעשה אם יפנה אלינו כבר עכשיו ונכניס אותן (למחברת של חמוטל), כדי שניתן יהיה להיעזר בהן בשנים הבאות.

וכמו שאני נוהגת לסיים רשימה זו בכל שנה - 
שנזכה לעשותו בצוותא גם בשנים הבאות!                                                                                                  

ארגנה וסיכמה: נועה הרמן