title
title
title
title
title
title
מפגש עם ליאור שמחה

ב 5/12 יום חמישי בשעה 20:30 
ניפגש במועדון באיילת השחר 
עם ליאור שמחה 
שמתמודד לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית בבחירות הקרובות (17/12)

מה לזה ולנו?? 

בואו לשמוע ולהשמיעהנה כמה מילים עליו...
***********************
ליאור, בן וחבר קיבוץ נצר סרני, בעל ניסיון בתעשיית הון סיכון והסטרטאפים בישראל ובשש השנים האחרונות, מכהן כיו"ר קיבוץ נצר סרני. 
"החלטתי להתמודד בבחירות לראשות התנועה הקיבוצית בדצמבר הקרוב מאותה הסיבה שהביאה אותי לעזוב קריירה מבטיחה במשק הישראלי ולחזור הביתה: אהבת הקיבוץ, החברים ותחושת שליחות.
אם נשים לב, נגלה כי המציאות בקיבוצים משתנה והכוחות המקומיים מקבלים לידיהם את האחריות על ניהול הקיבוץ – בעזרת מאמץ מקומי רב הקיבוצים חוזרים לפרוח, מנהלים אלה ידעו לחשוב מחדש ולהתאים את עצמם לעידן המודרני אולם לצערי יש פער גדול בין הנהגות הקיבוצים לבין התנועה הקיבוצית.
נותרנו מאחור כתנועה וכסקטור בעל משקל סגולי ייחודי בהווייה הישראלית. 
הרלוונטיות של התנועה כלפי משרדי הממשלה בירושלים וכלפי החברה הישראלית נמוכה מאי פעם, בעוד שגם כלפי החברים והנהלות הקיבוץ התנועה לא מייצרת ערך משמעותי.
איני מאלה הנוהגים להרים ידיים, נהפוך הוא. אני מאמין כי משבר הזהות והרלוונטיות שלנו כתנועה עשויים להוות מבחינתנו חלון הזדמנויות לדברים גדולים.
הגיע הזמן
להחזיר את הגאווה ואת הביטחון שלנו בעצמנו. 
לצקת תוכן ממשי לתפקידה של התנועה במעגלי הקיבוצים הפנימיים, במעגלי המעורבות החיצוניים וביצירת שיתופי פעולה נכונים במגוון תחומים.
אלה רק חלק מהפעילויות הנדרשות במציאות הסבוכה והרגישה אליה נקלעה התנועה הקיבוצית. 
זו לא העת לדיבורים אלא למעשים, לחדוות יצירה ולהנהגה בצוות, כי הנהגה אינה משימת יחיד ולעולם לא יכולה להיות כזאת.
רק מנהיגות עדכנית, עם תעוזה וחוצפה, שתשלב בין העושר הרב-דורי בתנועה, תוכל להחזיר אותנו להוביל ולהשפיע ותאפשר ביטוי הולם לחשיבותנו בחברה ובכלכלה הישראלית ולרלוונטיות התנועתית שכולנו מייחלים לה.
הוכחתי זאת במעשים כאן בביתי, במקום שבו נולדתי ושבו אזדקן - כעת בוערת בי חובת ההוכחה ביחס לכל התנועה הקיבוצית וחבריה, שמרכיבים את יצירת המופת מאז ולתמיד הנקראת קיבוץ.
אני בטוח שבעבודה קשה של כל חברי הקיבוץ נוכל לחזור ולהוביל ולהיות שוב בקדמת הבמה של החברה הישראלית."


ליאור שמחה