title
title
title
title
title
title
על תפקידה של מנהלת משאבי אנוש
תחילתם של שנה ועשור חדש....
שנה וחצי מאז כניסתי לתפקיד, אמצע הדרך (קדנציה) - מחשבות, תובנות ותוכניות

קהילת איילת השחר היא מגוונת, דעתנית, חיה ובועטת, ובעיקר יש כאן רצון וכבוד למסורת ולמורשת מפוארת וותיקה. הרבה עסקתי ועדיין, בלמידה ורצון להבין איך מתאימים את הקיים לשינויים הפרטיים של כל אחד ולשינויי הזמן: אצלנו, בסביבה שלנו ובעולם כולו? איך מחברים?, שומרים, מכבדים את הצורך לשמור על ערכים, מעורבות, עם מציאות שמשתנה ודורשת תהליכים מקצועיים ממוקדים?

בכל ארגון וחברה יש תפקידים מובילים וניהוליים. בכך אין אנו שונים מאחרים, השוני הוא בהליך הבחירה לתפקידים אלו. בתקופה בה אני בתפקיד כבר הובלתי כמה תהליכי בחירה. כדרכי, ראשית אני בוחנת את הקיים במטרה לבצע את התהליכים לפי הנהלים והכללים.

משתפת שקשה מאוד הייתה המשימה למציאת נהלים ברורים ועוד נחשפתי לכך שנושא בחינת הנוהל נבדק ומגיע לשיח כל כמה שנים באיילת השחר. 
בפועל אנחנו מתנהלים בעיקר לפי מסורת ונוהג ולא לפי נוהל אחיד ובהיר.

הדרישות לבעלי התפקידים השתנו, וזאת מהסיבה שהעולם כולו השתנה ומשתנה כל הזמן: התקשורת המהירה, עולם וירטואלי, מהיר, חשיפה, מעורבות וידע זמינים. בהתאמה לכל אלה גם הדרישות מאנשים בתפקידים המובילים, שונות ממה שחיפשנו בעבר וכמונו גם הארגונים הדומים לנו.

בעת הזאת ובזמן הזה אני מרגישה ומאמינה שעלינו להתאים, להבהיר ולדייק את נוהל בחירת בעלי תפקיד אצלנו. יש תפקידים בהם אנו נדרשים לבחירה בקריטריונים מקצועיים יותר. ולתהליכים ממוקדים וקצרים יותר.

מכאן שזהו נושא בו אני בוחרת להתמקד בתקופה הקרובה, להבהיר ולחדד בכדי שיהיה לנו כלי ברור, מקצועי בבואנו לבחור בעלי תפקיד.
אשמח ואבקש לשמוע מכם דעות, חששות, רעיונות ותובנות ביחס לנוהל בחירת בעלי תפקיד, נושא שבהחלט נוגע לכולנו.
עוד אני עוסקת בטיפול יומיומי בפרט בכל הקשור בעולם העבודה ובהרחבת אפשרויות התעסוקה, תוך רצון וכוונה לקלוט כמה שיותר כוחות מקומיים.
תודה על ההזדמנות, האמון ותמיד מבקשת ורוצה לשמוע, מוזמנים לתאם וניפגש. אני נמצאת בתפקיד מש"א בימים א', ג' וה' תיאומים דרך שובל במזכירות.

שנה אזרחית טובה, מוצלחת, פורייה ומלאה בעבודה ברוח טובה.
גלי רביד, מנהלת מש"א