title
title
title
title
title
title
חוגגים ט"ו בשבט בגיל הרך
ילדי הגיל הרך בחגיגה משותפת לט"ו בשבט
זכינו ביום נעים ומקסים!
אז נכון שלא בדיוק בתאריך, כי יום ט"ו בשבט השנה התאפיין במזג אוויר סוער וקר, אבל היה שווה לחכות! והנה הגיע היום!
נפגשנו באמצע היום (יום שישי 21/2), באמצע הדרך (ברחבה של בית התינוקות, על כביש הפרסה שנסגר לתנועת כלי רכב לשעה קלה),
באמצע אזור הטיולים הקבוע שלנו, שבו עוברים כמעט כל הילדים וההורים יומיום, בין בתי הילדים שלנו, עם העגלולים וברגל, עם מגפיים, נעליים, מעילים וטישו. הברושים הבוגרים, החרובים המעולים, התלתנים החזקים, העופרים הנהדרים, והתינוקות המופלאים.
נפגשנו כ-ו-ל-נ-ו
עם אור צפרוני מהנוי ועם פוקי רכזת הגיל הרך.
התרכזנו רגע (ממש רגע קט) והתפזרנו למשימות סיור, שתילה ונטיעה:
כל בית ילדים לפי יכולותיו ובקרבתו.
אור הגיבור עבר בין כולם, הנחה וסייע במקצועיות (הסביר לנו מה שתלנו), ובכוח הזרוע, כשהניף מעדר, או מכוש, כדי להרחיב את בורות השתילה...
כשהשלמנו את המשימה, ממש לחפור באדמה, לכסות את הגומות, לברך את השתילים הרכים שיגדלו ויהיו טובים ויפים וחזקים (כמונו), נגענו ברגבים הרכים והלחים, התלכלכנו קצת בבוץ (אור טוען שבוץ ואדמה זה לא לכלוך)...
עברנו בזמר ורון לפינה הירוקה, שנמצאת בין התלתן לכליל החורש (גן א' לשעבר., מצאנו שם עץ שקד צעיר, שממש הרגע התחיל לפרוח. חייכנו והתיישבנו על מחצלות שהכינו לנו המטפלות והגננות שלנו מהצוותים.
כשכולם הגיעו, ערכנו טקס משותף בהנחייה של אורלי ופוקי:
שרנו שירים לט"ו בשבט ושירי שבת, היו הופעות קצרצרות שהכינו ילדי התלתן וילדי גן ברושים, ולקינוח שתינו והתכבדנו.
היו גם מפגשים מתוקים בין אחים ובני דודים, ואפילו כמה הורים או סבתות שהתקבצו, השמש הייתה חמימה ומלטפת (וכמה תינוקות נימנמו על המחצלת), וכך התפזרנו בהתרוממות רוח לשבת שלום.
תודה לאור צפרוני, אליל הנוי התרבות והילדים, על שיתוף הפעולה והסבלנות תודה לאורלי חורין, שהביאה רוח מוסיקלית אביבית ומשמחת.
תודה לחברות הצוותים בכל הבתים של הגיל הרך, על כל ההתגייסות ההכנות והביצוע, ותודה לפוקי, שהפיקה וחיברה את הכל למשהו נעים, נוגע ומותאם.
בברכת צמיחה רעננות והתחדשות
בטבע ובלב
סיכום: איריס נעמני