title
title
title
title
title
title
וועדת קשר בנים

מה קורה עם החבר'ה הצעירים? כל הזמן קורים דברים!
מסיימי יב – מסיבת י"ב שהייתה בשלבי הכנה מתקדמים בוטלה (אף היא) בגלל הקורונה. במקום זה נסעו נערי י"ב יחד עם הבוגרת לים תיכון, והתפנקו ב"זוּלה" נעימה. כך השלימו בגרות אחרונה, ומתגייסים בזה אחר זה לצה"ל. בשבוע שעבר יצאו שניים למכינה.
השנה איגמנו כוחות ותקציב, ו. בנים ומערכת החינוך, והענקנו לבוגרי ובוגרות י"ב תרמיל גדול ואיכותי לכל אחד ואחת! נפגשנו בקיץ (בהתאם לכללים), וברכנו אותם לקראת יציאתם לדרך. שיארזו בתרמיל את כל הטוב מהבית, שישמרו על קשר, ונצפה לשובם.

חיילים – "סוגרים" המון שבתות. בגלל המצב המתוח בצפון. בגלל המצב המתמשך בדרום. בגלל השמירה על קפסולות, ובגלל עוד כמה סיבות. בתקופת סגר האביב אפילו הכרזנו תחרות (אכזרית) – מי סוגר הכי הרבה. 35-40-50 יום. ממש הגזימו. בתחילת הקיץ הכרזנו על הזוכים, שקיבלו ארוחה בכביש 90. שיתפנקו כשהם סוף סוף יוצאים.
ביום העצמאות צעדנו (ההורים) לכבודם, במגרש כדורגל, וצילמנו – כדי לשמור על הכללים. פשוט היינו מוכרחים לברך בהמון הערכה ואהבה, וחילקנו מתנות: חולצות ומסיכות. שתמיד יתקשטו עם האיילה והכוכב, וידעו איפה כל הזמן מחכים להם.

משוחררים, מטיילים, תל-אביבים, חפשים – נמצאו במצב מבלבל. גם כך מחפשים דרך וכיוון. גם כך מנסים לברר "מה אני רוצה להיות כשאהיה גדול", ואז באה הקורונה, ובילגנה את הכל. מתחילים לתכנן, משנים תוכניות, מתארגנים ומוצאים הזדמנויות חדשות. מצב לא פשוט. מאתגר מאד. חלקם הגיעו לכאן, והיה נחמד ונעים לפגוש בשבילים. ולבדוק מה העניינים. מה שבטוח, תמיד יש לנו כאן מקום עבורם!

סטודנטים – הקורונה תפסה אותם באמצע השנה. ממש בתחילת סמסטר האביב. למדו מרחוק, השתדלו לעמוד במחויבויות האקדמיות, שיעורים בזום, מבחנים בזום, הרבה עבודות. התלבטות אם לחזור לאיילת, ללמוד מכאן, או לדירות השכורות. ומי שהייתה לו עבודה, ולא יצא לחל"ת - איך שומרים על המסגרת והמחויבות. לא פשוט. נראה לי שרוב הסטודנטים שלנו צלחו את השנה המאתגרת. וכבר מתארגנים לשנה הבאה. אנחנו בעדכם!

גילאי 30+/- קבוצת גיל יותר מפוזרת ובוגרת. אנחנו מנסים לשמור איתם על קשר, ומקבלים לכך עידוד מאגף הצעירים במועצה האזורית. מקווים לקלוט ל–וו שלנו (לועדת בנים) מישהו/י, נציג/ה צעיר/ה – לחיזוק ובניית פעילות ועניין משותפים או אישיים.
אפילו הייתה מחשבה לצאת לרפסודיית הצעירים (לפני שבוע), אבל זה לא הסתייע.
אחת ממשימותינו השנה היא לטפח קבוצת גיל זו.

ו. בנים – הועדה שלנו נפגשה מספר פעמים, כשהמטרה המרכזית היא לטפח ולשמור על הקשרים. אז חשוב שתדעו, צעירים והורים, שאנחנו כאן. רצוי ואפשר לפנות אלינו, לשתף, להצטרף. אנחנו שמחים ליוזמה, שותפים באירועי תרבות, בהתנדבויות בקהילה, בחינוך, בימי הקורונה, בענפים...
 בתקופת האביב, ערכנו מיפוי, בדקנו איפה כל אחת ואחד ומה העניינים.
בכוונתנו לחזור שוב אל הצעירים, לברר מה נשמע, ואיך מסתדרים במציאות החדשה.
 יש שותפים ותומכים ביוזמה לפתיחת מועדון צעירים בפטנק – עוד משהו שמאד נשמח שיקרה השנה.
 חשבנו להוסיף/לשנות את שם הועדה – לוועדת קשר או צעירים.
 לאחרונה, לבנת גלילי נפרדה מאיתנו וחזרה לו.חינוך, במקומה הצטרפה אלינו הדס צפרוני מלאת רעיונות ומרץ וקשרים נהדרים.

וזהו בינתיים – אנחנו מוכנים !!
שתהיה לכולנו שנה מעניינת וטובה
בריאות איתנה, הצלחה, הרבה צחוקים, שמחה ואהבה

ו. קשר – איריס נעמני, חמוטל גולן, יוסי מורלי, מוטי סונגו, נועם ברנזון, הדס צפרוני
כתבה - איריס