title
title
title
title
title
title
הבית הסיעודי "כליל החורש" באיילת

כליל החורש / 30.10.2020

רצינו לשתפכם קצת בנעשה בבית הסעודי :
בשעה טובה, בחודש יוני האחרון, לאחר שמונה חודשים מרגע המעבר לבניין הבית הסיעודי החדש והמוגמר, סוף סוף מילאנו את השורות.
אנו מתברכים ב-38 דיירים ודיירות שבחרו יחד איתכם להיות חלק ממשפחת כליל החורש.
השמחה וההקלה על כך שהגענו לנקודה זו, בה אנו יכולים להשקיע את מירב המאמצים בטיב הטיפול הפרטני וההתייחסות האישית וארוכת הטווח לכל דייר ודיירת – ממש גדולה.
בשנה זו הבית גדל מיום ליום, וקלטנו כל העת דיירים חדשים באופן רציף. השינוי מורגש מאוד אצל הצוות ובעיקר אצל הדיירים. לא פשוט להתרגל לדיירים חדשים שמביאים איתם את הייחודיות והאישיות שלהם לשולחן האוכל ולמרחב הציבורי.
הקורונה מביאה בפנינו אתגרים רבים, ואנו מודעים להשפעת תקופה זו על האווירה והדיירים בבית. אנו מאפשרים לדיירים לתת ביטוי לתחושות שהשינויים מביאים איתם, הן בשיחות אישיות והן במפגש קבוצתי, שנערך באופן קבוע עם העו"סית.
אנו נרגשים לראות את הבית הומה ומלא באינטראקציות חברתיות, השתתפות בפעילויות השונות, חדר אוכל מלא סועדים וסועדות, ומשפחות לרוב, שמצליחות לפלס את דרכן אלינו למרות המגבלות.

את בוא הסתיו ציינו בסוכה חגיגית ומרובת קישוטים ססגוניים שהוכנו בעמל רב על ידי הדיירים והדיירות. השתדלנו לצקת תכנים משמחים ברוח חג הסוכות שאמירתו המרכזית היא "ושמחת בחגך, והיית אך שמח!".
תמונות ממהלך השבוע עלו לעמוד הפייסבוק החדש של הבית הסיעודי בכתובת facebook.com/clilhachoresh, מי מכם שטרם ביקר בו ועשה לנו לייק, מוזמן לעשות זאת, ולעקוב אחרי ההתרחשויות בכליל החורש.
כמו כן, אתר האינטרנט של הבית עלה לאוויר בכתובתclilhachoresh.com .
מוזמנים להתרשם ולשתף מתעניינים.
אנו ממשיכים בפרויקט בו לוקחים חלק כל אנשי הצוות הרב מקצועי שלנו - התזונאית, העוסי"ית, הפיזיותרפיסט, המרפאה בעיסוק וכן האח הראשי, התעסוקנית ומנהלת הבית. קראנו לו " אוכל עושים באהבה או לא עושים בכלל". הרציונל והמטרות עליהם מבוסס הפרויקט - למזון המוגש בבית הסעודי חלק מרכזי באיכות החיים של הדייר ושגרת יומו. מלבד הערך התזונתי קיים ערך רב לאופן בו מוגש המזון, לאסתטיקה של הצלחות המוגשות לדיירים, לאווירה במהלך הארוחה ולגיוון המנות. אחת לרבעון אנו מגישים לדיירים ארוחה מיוחדת/שונה המייצגת חוויה של "יציאה לארוחה" מחוץ לשגרת היומיום. דרך כך אנו שואפים לשפר איכות חיי הדיירים, לשבור שגרה, להביא לאינטראקציה בין הצוות ולבין הדיירים, מתן אפשרות בחירה כאמצעי העצמה ושמירה על נורמטיביות. כבר היו לנו במסגרת הפרויקט "מסעדת המבורגר" ו"בית קפה" "ארוחה אסייתית" ולאחרונה "הפאלפליה של כליל החורש". הדיירים זכו לחוויה שוברת שגרה של דוכן פלאפל המעורר חושיהם - המוסיקה, הריחות, אווירת השוק שיצרנו, האפשרות להחזיק ביד ולאכול בלי תיווך. פשוט עשה טוב על הלב לראות אותם מאושרים ומתמסרים לחוויה.

חזרנו לשגרת החוגים וקבלות שבת עם צוות מנחים קבועים ונאמנים /שלא ויתרו עלינו לאורך החודשים האחרונים.
טרם קיבלנו אישור לפתוח שערינו לאורחים בתוך הבית, אבל אנו עושים הכל כדי למזער את תחושת הבדידות ולארגן פעילויות שוברות שגרה.
איומיי הקורונה כופים עלינו יומיום התקלות ומשברים. מציאות המכריחה אותנו לעשות שינויים בסידור העבודה, לעבור בדיקות קורונה שבועיות ולהשתמש באופן תדיר באמצעי מיגון. לא פשוט.
עם זאת אנו שואפים כתמיד, לייצב את צוות המטפלים על מנת להשביח את חווית הטיפול האישי של יושבי הבית.
תודה לכל מי שמתעניין בנו, תודה לכל מי שתומך בשירותים שנזקקים להם לאורך השנה, מתגעגעים כבר לכל שיתופי הפעולה הקהילתיים שפרחו בינינו בעבר.
מי ייתן ויגיעו במהרה ימים של שקט ובריאות שלמה לכולם.
בברכה,
דיירי "כליל החורש" וצוות הבית הסעודי.
כתבה נעמה ארגוב מנהלת הבית