title
title
title
title
title
title
גימלאים - לקראת שנת הפעילות תשפ"א
עם סיום חגי תשרי ולקראת שנת הפעילות תשפ"א –
ברצוני לאחל לכם הגמלאים שנה נהדרת, מלאה עניין ועשייה.
אנחנו עדיין מתנהלים בשגרה בצל הקורונה, עם המגבלות הריחוק וההסתגרות. יחד עם זאת יש חשיבות גדולה ליציאה ולעשייה ולמפגשים החברתיים הקטנים, וזאת תחת שמירה על בריאותינו
והקפדה על ההנחיות.

• במועדון: קרן (אשנר רימון) התחילה עבודתה כמנהלת מועדון גאי"ה ומופ"ת.
בשיתוף פעולה עם רעיה, מביאות היצע רחב של פעילויות, במטרה לתת מענה למגוון הצרכים והרצונות של הגמלאים. הן נעזרות בכוחות מקומיים בקיבוץ, וכשמתאפשר מביאות גם מרצים מבחוץ. המועדון פתוח מידי יום לחברותה ופעילות חופשית, ומידי שבוע יוצא פרסום לתאי הדואר. כמו כן עידכונים ותזכורת מידי יום דואגים לשלוח במקומי. גמלאי שלא מקבל תוכנית שבועית או תזכורת במקומי, מוזמן ליצור קשר לקבלת עזרה.
• חדר יצירה: פתוח כל יום בתאום עם דבורה למגוון חוגים בקבוצה ובליווי אישי לאורך השנה ובהרשמה מראש.
• בית התחביב באחריותה של גיגי היה סגור לתקופה, ובקרוב ישוב לפעילות מלאה.
• בית ותיקי הגליל ריכז והוציא חוברת זכויות ושירותים עבור משפחה המטפלת באזרח הוותיק. החוברת כוללת את השירותים העיקריים הניתנים אצלנו בגליל העליון, ומנסה לעשות סדר במושגים בזקנה. החוברת נולדה בזכות שיתוף פעולה של כל העוסקים בזקנה, וזאת על מנת לייצר מענה לבני המשפחה שמטפלים באדם המזדקן.
חבר המעוניין לקבל חוברת כזו מוזמן לפנות אלי.
• "מי מטפל במטפל?" - סדנה לבני משפחה מטפלים בהורה המזדקן.
סדנה בת שני מפגשים, שנערכת באמצעות הזום, זו הפעם השלישית, ועוסקת בנושא של משמעות הטיפול ומציאת איזון בין צרכי התפקיד למילוי המצברים האישיים.
• במסגרת ה"מדור לזקן" של המועצה ובשיתוף המכללה יצא פרויקט (שנה שנייה) בו סטודנטים לעבודה סוציאלית מלווים גימלאים פעם בשבוע בביתו של הגמלאי, בתאום עם שני, העובדת הסוציאלית.
• לקראת שנת הפעילות תשפ"א של בית ותיקי הגליל יצאה חוברת מעודכנת עם היצע רחב של פעילויות, חוגים ומפגשים חברתיים. ההפעלה על פי הנחיות משרד הבריאות ומשרד הרווחה והקפדה על נהלים, וזאת מיתוך הבנה כי קיום פעילויות חברתיות הכרחיות לבריאות הכללית של האדם המבוגר. הפעילויות מתקיימות במספר מרחבים: בבית ותיקי הגליל. במרכז היום בקתדרה ובמרכז קלור. כמו כן מתקיימים במרחב הדיגיטלי - קתדרה משודרת, ובקפסולות יישוביות כמו: טיולים, קורסי הכשרה וחוגי לימוד השכלתי. החוברות חולקו בתאי הדואר. מי שלא קיבל מוזמן לפנות.
• לקראת החורף, אנו מבקשים לעשות יום מרוכז של בדיקת קולנועיות. הבדיקה ללא עלות כספית. על מועד הבדיקה והרשמה נודיע בקרוב.
• מטפלות שטח: באחריות מטפל שטח לבצע ביקורי בית, להיות בקשר טלפוני עם הגמלאי ומשפחתו, לתת מענה לצרכים וקשיים יום יומיים בתפקוד בבית, לשמש אוזן קשבת, לתת מענה בזמן ובמצב חריג כמו: מחלה, אשפוז, להעביר מידע, להיות בקשר עם הגמלאים המלווים בעובד זר, מענה לתחזוקת בבית, וסיוע בזמן חרום.
• קורונה: השנה אנו חווים תקופה שלא חווינו בעבר. הסגר ושאר המגבלות כפו עלינו מציאות שכמותה לא הכרנו, נגיף הקורונה מכתיב את התנהלותנו ואנו עושים את המיטב שניתן עם הנחיות והרבה אי ודאות. תקופה זו משפיעה עלינו ועל הקשר עם המשפחה והסובבים אותנו ולא פעם גורמת למתחים ואי שקט נפשי.
• וכאן אני מבקשת לפנות אליכם ולבקש מכל גמלאי הזקוק לתמיכה - לא להסס ולפנות לאנשי מקצוע: ברווחה, במרפאה, דרך העובדת הסוציאלית, המוקד לאזרחים ותיקים, או לאחד מאנשי צוות הגמלאים.
כאן תמיד לרשותכם,
תמי מנחמי, בשם צוות הגימלאים

"הבגרות החברתית" במסגרת מחויבות אישית של בנות כיתה י"א למען הקהילה –
יפתח מועדון ערב לקבוצות קטנות של גימלאים
פעם בשבוע בימי רביעי בשעה 17:00 לפעילות חברתית.
התוכנית תתחיל ביום רביעי ה 4.11
תוכן המפגשים יקבע ע"י הבנות הצעירות. פרסום בהמשך...

טלפונים לפניה בזמן מצוקה:
סיוע רגשי ראשוני, ומשפחתי אגף שירותים חברתיים במועצה: 04-6816427
מפגש אישי ורגשי 04-6817944
טיפול נפשי מרחוק (שיחות טלפון ללא עלות) קופת חולים כללית *2708
מרכז משאבים –מרכז טיפול בחרדות. התמודדות. טראומה -04-6900600
מרפאה לבריאות הנפש –פניה דרך רופא משפחה או ישירות 04-6997726
מרכז אלה –טיפול רגשי בבית הזקן (בעלות של 350 ש"ח) גם לבעלי ירידה קוגנטיבית ליצירת קשר 03-6910921