title
title
title
title
title
title
חנוכה חג האור והניסים בסימן קורונה / סיכום החג

השנה היו לנו אתגרים ומשוכות לצלוח כי בחנוכה יש כל כך הרבה אפשרויות להיפגש ולהיות יחד וכל אחד הוא אור קטן אבל יחד אנחנו אור איתן
אבל איך נהיה איתנים והקורונה מפרידה אותנו איש איש לביתו?

התכנסנו צוות החג המצומצם (מירי בן יוסף, גון סער, דינה גדה, מיכל זמיר ואור ציפרוני) וחשבנו איך בכל זאת נשמור על המסורת וגם על כללי הקורונה עם האפשרות שבכל רגע יוטלו סגר והגבלות..
והגענו לתוצאה ששימחה אותנו ואנחנו מקווים שגם את רוב הציבור.

השנה, במקום הכנת סופגניות במטבח משותף, קבענו זמן ב"זום" להכנת סופגניות מודרכת על-ידי האחת והיחידה - נורית דבס. המשתתפים שהכינו בביתם את אותו המתכון, שוחחנו וצחקנו וגם אכלנו והיה חמים וטעים.

כדי לפרסם את הנס, שידרנו בכל יום הדלקת נרות מבית חברים שלהם התרחש נס פרטי עליו סיפרו בשידור, בהמשך להדלקת הנרות היומית, הקרנו מחזה בתיאטרון צלליות שממחיז את שירי וסיפורי החג.
חלק מהמציגים מאחורי הצלליות נותרו כחידה לא פתורה..

ביום שבת הזנקנו משחק שכלל משימות ברוח החג. המשתתפים היו יצירתיים וספורטיביים, הדליקו חנוכיות במקומות מקוריים, סובבו המוני סביבונים והתחרו בהכנת לביבות וסופגניות ולבסוף, אחרי תחרות עיקשת - זכו בפרס הגדול ילדי כיתת הבר-מצווה הלא הם כיתת חמצוץ שהפגינו מורל גבוה ועמידה בכל המשימות.
הטרקטורונה הסתובבה פעמיים בקיבוץ והפיצה סופגניות, מוזיקה ואור הרבה מעל למצופה. משמח לראות איך מתקבצים סביבה וחוגגים מקטן ועד זקן.

ולעת ערב - יצא לדרך מרוץ הלפיד שכמוהו לא נראה באיילת, עליו ניצחו זיו חי וחן סונגו. הפעם המרוץ עבר בשכונות הקיבוץ וניתן היה להצטרף אליו למקטעים קצרים. הוא גם שודר בזמן אמת (און-ליין) בערוץ הקיבוץ (תודות למשפחת אורן-נעמני-מוסקל). זינקו ראשונים - הבוגרת והבינונית ואחריהם גם המרכז הבוגר והצעיר, ואיילים ואפילו אפילו - גן ברושים האלופים! שרצו עם ההורים כל הדרך עד להדלקת הנרות הנדירה שהתרחשה על גג המאפייה. הדליק את הנרות הרץ המיתולוגי - בני דורה!

ילדי כיתת חמצוץ והוריהם הכינו וחילקו סופגניות לגימלאים וחיממו להם את הלב.

לקראת סיום החג, בזמן בו תכננו את תהלוכת הלפידים המסורתית ועוד הפתעה קטנה-גדולה - התבשרנו על מזג אויר לא ידידותי שמימש את עצמו בענק.. בוטלה תהלוכת הלפידים בעצב רב (גם הקורונה נתנה את חלקה) וגם תהלוכת הגיבורים שהיתה מתוכננת.. אבל לא תשו כוחותינו והרי אנחנו מכבים ואור גדול - אז חילקנו לילדי החינוך פנסינים - בלונים פורחים קטנים, שיפריחו בסיום החג ויבקשו משאלות..

בנר השמיני - ביקשנו לחגוג בכבוד והערכה לבני ה- 80 שהגיעו לגבורות אבל כדי לשמור עליהם שודר הטקס בחסות המועצה האיזורית שהתקיים במועדון וחגגנו מרחוק.

לסיכום מילה על התרבות באיילת - כשמתנדבים לארגן פה חג יש הרבה רצון שיהיה פה טוב. זה כל כך משמח לראות את כל מי שמתנדב לעזור בשמחה ופותח את הלב גם כשהשעה לא נוחה והגשם לא מפסיק לרדת. תודה לאנשים הטובים והרבים בדרך שפשוט נתנו כתף, ביניהם - טליה משלי, ג'ף אשנר, קרן אשנר-רימון, צביקה רוטמן, תמי בשארי, ארלט אלדג'ים נערי הבינונית והבוגרת ועוד רבים ונהדרים.
זה מה שעושה אותנו לאיתנים ומחזק את האור הקטן של כולנו לאור גדול. ממליצה לכם להתנדב בחגים הבאים כמה שכוחכם מאפשר, פשוט לתת מעצמכם. תקבלו תמורה עצומה ובעיקר - ממש כיף לעבוד עם אור צפרוני. (איזה מזל שהוא ממשיך להיות רכז התרבות שלנו!!!)
מירי בן יוסף

  • בקוביית הסרטונים- חגים שבאתר, ניתן לצפות בכל סרטוני הדלקת הנרות ומופעי הצלליות, שצולמו בשבוע חנוכה תשפ"א 2020.