title
title
title
title
title
title
חג פורים ב"תלתן"
חג פורים בתלתן (בנות ובני שנתיים-שלוש)
את סימני החג התחלנו להכיר שבועיים לפני החג עצמו, מיד כשחזרנו מהסגר.
ראשית, הכרנו את שירי החג ואחר כך את הרעשנים, התידדנו עם מסכות.
השנה אנחנו מכירים היטב מסיכות מסוג אחר...
מסכות הקורונה בהחלט עשו עבור הילדים שרות טוב. המסכות היו פחות מפחידות מבשנים קודמות. הילדים למדו למקד את ההתבוננות בעיניים, וכך לזהות את מי שמאחוריה. (מעניין איזה שריר זה פיתח אצלם).
לאורך ימות השבוע חבשנו כובעים, הרעשנו ברעשנים, למדנו שאפשר להרעיש גם עם הגוף שלנו: לרקוע ברגלים, למחוא כפיים ולצעוק בקול גדול.
תיבת התחפושות מאוד ריגשה את הילדים. ילדים אוהבים להתחפש. רובם.
דרך התחפושת הם יכולים להתמודד עם פחדים או להגשים חלומות.
משהרגשנו שהילדים ספגו את סמלי החג, הקראנו להם את סיפור מגילת אסתר ולמדנו יחד להכיר את הדמויות הצבעוניות. הסיפור השאיר רושם רב על הקטנטנים המתבגרים.
כמובן שהכנו אזני המן, רקדנו כמו ליצנים ושיחקנו עם דמויות המגילה,
וכשכבר היינו ממש בעניינים, עם אסתר המלכה, אחשוורוש, מרדכי היהודי, המן הרשע ו"דבשתי" ( היא ושתי הדעתנית), וכבר פיזמנו את כל השירים והסיפורים -
אז חגגנו את החג בתחפושות אמיתיות, הגנון שלנו התחפש לארמון מפואר, רקדנו ושמחנו, ויצאנו לתהלוכה ב"סובב הפרסה" עם משלוחי מנות לפוקי (רכזת החינוך) ולחברינו.
כשחזרנו לגנון התכבדנו במשתה נפלא ממשלוחי המנות שהביאו הילדים (ההורים).
ואז, אחרי יום עמוס ושונה, יצאנו לחצר הגרוטאות בכדי לעבד את כל החוויות. בזמן הזה התאים לנו המקום המוכר והרגיל, שמציע קרקע בטוחה. כאן יכולנו לעבד ולהכיל את החוויות. וכל שנותר לצוות הוא להתבונן בילדים משחקים וממציאים את עצמם ועולמם בדרך המיוחדת רק להם.
הייחודיות המדהימה של התלתן היא המיקום.
בגיל הזה החג מציף בלא מעט תחושות חושיות ורגשיות...
כך שהילדים יכלו לספוג את החג - הן מהתכנים שתיווכנו להם, והן מההתרחשויות סביב הגנון... תהלוכות של שאר בתי הילדים, צלילי פעילות בכליל החורש, והפעילות המרהיבה שילדי הבלתי פורמלי זכו לחוות בדשא המרכזי, וזיכה אותנו במופע מרהיב קולני ופורימי בהחלט!
חג שמייח!
סיגי וצוות התלתן