title
title
title
title
title
title
על האמנות של נגה חדד
המכון לאמנויות תל-חי פירסם כתבה מפרגנת על נגה חדד, ביתם של איה ועובדיה חדד.
גם אנחנו, כאן באיילת, מפרגנים לך!

"תכשיט הוא חפץ כל-כך קטן שאנחנו תולים בו כל-כך הרבה משמעות. זהב, יהלומים, מתכות – אלו חומרים עם איכויות נצחיות."
👑💎📿
נגה חדד, מרצה במחלקה שלנו לצורפות עברה כברת דרך בתחום – מאהבה ראשונית לחומר ולמלאכה, עברה לייצר תכשיטי יוקרה והעמיקה עוד ועוד. נגה במקור מאיילת השחר וכיום חיה עם בן זוגה ושני הילדים בקיבוץ מעוז חיים. היא מלמדת במכון לאמנויות כבר ארבע שנים. את דרכה המקצועית החלה ב-2006 במחלקה לצורפות בבצלאל, שם סיימה תואר ראשון, כשמאוחר יותר סיימה שם את התואר השני שלה בעיצוב.
"מעשה הצורפות בא לי בטבעיות. לא התעסקתי בתחום קודם לכן וידעתי שאני רוצה לעשות אמנות, לא בהכרח תכשיטים. העיסוק בחומר הוא מה שהכי דיבר אליי." עם היציאה לשוק העבודה, נגה החלה לעבוד בחברה המייצרת תכשיטי יוקרה. "לאט-לאט חלחלה לי ההבנה: אנשים משליכים כל-כך הרבה רגש על תכשיט – זה חפץ קטן עם כל-כך הרבה משמעות. הערך אדיר, החומר נצחי. האפשרות לשאת על הגוף עולם קטן, נקודת מבט, היא ייחודית לתחום שלנו."

לפני קצת יותר מארבע שנים, הטלפון של נגה צלצל. בצד השני הייתה סיגל ליפשיץ, ראש המחלקה לצורפות שהזמינה אותה להגיע וללמד אצלנו. "לא הייתה לי התלבטות. בדיעבד הבנתי שהמחלקה שלנו היא הכי מקצועית שקיימת בתחום כרגע וגם... הצפון זה הבית שלי ואין תחרות למיקום הגיאוגרפי." כיום היא מלמדת קורסים ביציקה ובמידול בתוכנת ריינו, לצד הנחייה של פרוייקטי גמר, ביחד עם ראש המחלקה סיגל.
נגה מספרת על התדר הנוח, הנעים ועל האווירה המשפחתית שאין בשום מקום אחר. "אני מרגישה שאני כל הזמן לומדת מהסטודנטים, ממש כמו שהם לומדים ממני. מי שלא חווה מסגרת אחרת, לא יוכל להבין את ההבדל האדיר בגישה של המחלקה לסטודנטים.
"הצוות שלנו בנוי בצורה שמאפשרת גיוון אדיר, כשכל אחד מהמרצים מומחה בתחום אחר." על כל אלו היא מוסיפה את היתרון של רכישת מיומנויות טכניות שהולכות ונעלמות מן העולם, לצד שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, מה שיוצר פיוז'ן פרקטי יוצא דופן.

כיום נגה עובדת בסטודיו הפרטי שלה במעוז חיים על פרויקט חדש ומלהיב באוצרותם של אריאל לויאן ודניה צ'למינסקי, מעצבת בתוכנת תלת מימד עבור "ברמן מעצבים" ומעבירה סדנאות ברחבי הארץ; בשנים האחרונות הציגה בביאנלות לצורפות ובתערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל, האחרונה שבהן בקמניץ גרמניה, באוצרותו של קובי רוט.