title
title
title
title
title
title
פעילות גאי"ה בתשע"ה (2014-15)

השנה זכינו לקבל ממשרד הרווחה את הזכות לפתוח "מועדון מופ''ת" (מחקר ופיתוח תוכניות), שהעיקרון בו הוא הזנה ותעסוקה הכרוכים זה בזה. כל הגורמים והצדדים המעורבים בו, עדיין לומדים את הנושא. ההתחלה קצת מעיקה, מפני שקשה להתרגל ולהתחייב לחוקים חדשים אליהם אנחנו לא מורגלים. משרד הרווחה נותן כסף בעבור המועדון ולכן הוא רואה חובה לעצמו לנהל את שעות הפנאי בדרך הנראית לו. הגמלאים רוצים להחליט, באופן עצמאי, כיצד למלא את שעות הפנאי ואנחנו, בצוות, צריכות למצוא את דרך הביניים ולשלב בין כל הגורמים. כרגע אנחנו בתקן מלא, 35 איש ששותפים למועדון וזה המקסימום האפשרי. ישנה גם רשימת המתנה.
כל הפעילויות של גאי''ה צורפו למועדון מופ''ת, כדי לקבל חלק מהמימון עבורן, אבל זכאים להשתתף בהן כלל גמלאי איילת-השחר. מי שחיפש תעסוקה למשך השנה, מצא את מקומו בשפע הפעילויות שהיו לנו. הנה הן לפניכם:

אחת לחודש היו לנו 5 טיולים וגם 3 הצגות, כשעל מסלולי הטיולים היו אחראים ברל'ה, משה ע. ויואב ח. על הארגון, התאום וההזמנות אחראית רבקה ס. שני סיורים יזמה חנה'לה. האחד, ברמת הגולן ומפגש עם איתמר לפיד ב"מדרשת השילוב". השני. בכפר חסידים, בשטייטל (מקום מדהים!) ואצל בותיינה הדרוזית בדליית-אל-כרמל. בוטיינה מציירת ציורים המתעדים את השואה (מרגש במיוחד!).

הליכה נורדית – בהדרכתם של לאה בארי ומתי חרוזי. אנו מנסים להקים קבוצת הליכה, שתטייל כל שבוע במקום אחר. כרגע, הקבוצה עדין קטנה, ואנחנו מקווים שהיא תלך ותגדל עם הזמן.

חוג גינון - איך ליצור גינה ירוקה, חסכנית במים. בצמוד למועדון התחלנו את החוג עם רני מכפר גלעדי, המשכנו עם שקד א. ונאלצנו להפסיק באמצע, כדי שהגינה לא תיהרס עם שיפוץ המועדון. ברור שנמשיך לכשיסתיים השיפוץ.

חוג ברידג' מתקיים זו השנה השנייה, בהדרכת דליה קריק ואיתן. המשחק קשה ללמידה ומאתגר מאוד, אבל יש לנו קבוצת אנשים שלא מוותרים, משחקים ברידג' פעמיים בשבוע ועדיין לומדים את החוקים.

חוג התעמלות עם עירית. לבקשת הציבור הוספנו עוד חוג עם עירית ואנחנו ממליצים לכולם, כולל בחורים, לבוא, להניע את המפרקים והשרירים ולהזרים דם לתחזוקת הגוף.

חוג סריגה עם ריינה פעל כל החורף ויצא לפגרה בקיץ וחדר יצירה ממשיך להיות פתוח ברוב ימות השבוע למי שחשקה נפשו ליצור.

מועדוני הערב שלנו, בניצוחן של כרמלה וחנה'לה, הפכו לשם דבר ומושא לקנאת הקיבוצים באזורנו. זכינו השנה לשפע של אירועים והרצאות, ערבים מגוונים ומעניינים, שהביאו ציבור רב, לצאת מהבית כדי לבלות במועדון.

חוג תנ''ך היה לנו, אחת לשבועיים, עם זהר ליפסקי. היינו מרותקים ל''ספורי הזוועה'' והקשיים שעברו על איוב. 

פטאנק, משחק רב משתתפים, התקיים אחת לשבוע, בבוקר, אצל אדולפו במגרש, אך בקיץ החם העברנו אותו לשעות אחה''צ וכשנעשה לוהט בחדר האוכל (ללא המיזוג), העברנו את כל פעילויות הערב, גם כן לשם. היה לנו חודש נחמד של פעילות קייצית, ארוחות ערב וסרטים וממש נהנינו מהאירוח של אדולפו. מי שלא היה שם, הפסיד!

אירוע הסיום של העונה - חגגנו בשיט על הבנרת, בשיח, בצחוק. שירה וריקודים. סיימנו בארוחת דגים נחמדה במסעדת עין-,גב ודברי תודה לכל הצוות שטרח ועמל במשך כל השנה למען גימלאי איילת-השחר.

קצת לפני סיום.....השנה אנחנו חוגגים עשור לקיומו של ''מועדון גאי''ה'' . במשך העשור הזה, לבש המועדון צורה, פשט צורה, שינה צורה וכל זאת, כדי לתת מענה לצרכי הגמלאים וליצור עניין. אנחנו יודעים, שאנחנו עדין לא ממש שם ולא נוכל לספק את רצון כולם ולהגשים חלומות, אבל, היו בטוחים שאנחנו מנסים !
הנה חלום שכן שעומד להתגשם...
אחרי שנים של דיבורים ודיונים, הגענו ליום, שחשבנו כי לא יגיע לעולם - שיפוץ המועדון. כרגע אנחנו קצת סובלים, אבל יודעים שזהו התשלום עבור מועדון נוח, יפה וחדש. יום, יום אנחנו חוזרים ואומרים ש''ברוך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה''. תודה לכל הרשויות על כך ומחכים בכיליון עיניים לחזור אל המועדון, אל "הארץ המובטחת".


בברכת חופש נעים, שמח ומוצלח, צוות גאי''ה