title
title
title
title
title
title
איילת חוגגת 100 שנים (המשך)
 
11. ט"ו בשבט – הפנינג בשיתוף המועצה האיזורית (פברואר 2015 )
בשיתוף פעולה עם המועצה האזורית, נערך הפנינג גלילי בו השתתפו למעלה מאלף תושבי הגליל העליון.
שבת יפהפיה של חורף מרענן, עם שמש חמימה ושקדיות פורחות במלוא עוצמתן. הכנת עציצים, בניית טבון מבוץ, משחקי חשיבה ואתגר, יצירה בחומרי טבע, איפור, סיורים מודרכים לאיילת העתיקה ועוד. 
נטיעות לא היו, כי זו שנת שמיטה. אוירה נעימה ושידורים ברדיו "קול הגליל" - היו גם היו! 

12. משלוח מנות בקיבוץ (מרץ 2015) 
בסמוך לפורים, הוזמנו משפחות אנשי קהילת איילת למועדון. כאן חיכו להם חברי הצוות, שהכינו סל עם פתקים עליהם רשומים שמות המשפחות בקיבוץ. כל משפחה הוציאה פתק הגרלה מהסל ומשימתה הייתה – להביא משלוח מנות למשפחה אותה הגרילה. משפחות רבות נטלו חלק במשימת "קירוב הלבבות", שמלאה את החצר בצהלת פורים אמיתית.


13. פורים בסימן המאה (מרץ 2015, תשע"ה)
נשף פורים עמד בסימן המופעים "המכוננים" של נשפי פורים משנים עברו. "רקדניות" אגם הברבורים, "אלוויס" הגדול מכולם ועוד ועוד... אלה היוו את מסמר הערב ולצידם, עוד משחקים, הצגות, ריקודים והמון תלבושות צבעוניות ועשירות ומצב רוח מרומם!

14. טיול קיבוץ לדרום למשך שלושה ימים (מרץ 2015)
בשני מחזורים יצאנו לטייל בדרום הרחוק: האחד – הורים וילדים והשני – מבוגרים ובינם גם מטיבי לכת. הטיול היה מאורגן להפליא – צוותי מטבח, שפשוט, אין עליהם!!! מסלולי הליכה שענו לרצונם של "המטיבים" ותשובות ניתנו גם למתקשים בהליכה. ביקרנו בקברי פולה ודוד בן גוריון וצעדנו בוואדיות בסביבות שדה בוקר. הנופים שנגלו לעינינו – שבו את הלב והעין! רחצנו במעיינות החמים של המועצה האזורית "רמת הנגב" ואת הלילות העברנו בחברותא ובכיף בקיבוץ רביבים. ומעל להכל – לא הפסקנו לשיר: "איילתים, קדימה איילתים, גם ביום וגם בלילה, איילתים!!! שבנו הביתה מלאי חוויות ומוקסמים מהדרום , מהנגב.


15. יום העצמאות "שרים לך איילת" (אפריל 2015)
שירים רבים נכתבו לאיילת במשך השנים. יש בינם המספרים על אירועים בקיבוץ, יש המתארים את חיי היום-יום ויש, ויש... דוד כנעני, אלינקה (אליהו אלף), שרה לגר – משוררים אלמותיים בהיסטוריה המקומית. לקראת יום העצמאות כינסנו את שירי המשוררים המקומיים. קיבצנו את משפחותיהם וגם אחרים ובערב החג, בחן ובקלילות, בוצעו מבחר שירים – משפחות הכותבים, סולנים, ילדים והרכבים שונים עלו על הבמה והזכירו לכולנו את הזמנים שהיו ואינם עוד ותועדו בזמר המקומי. 16. צעדת הגליל - מיארדה לאיילת, בשיתוף המועצה האזורית  (אפריל 2015) 
התקיימה צעדה אזורית בסביבתנו הקרובה. למעלה מ-300  מתושבי המועצה, מבוגרים, נוער וילדים ואנו, אנשי איילת. התאספנו ליד בית הספר האזורי ויצאנו קבוצות, קבוצות, לעבר חירבת  ירדה. צפינו באיילת ממרומי המקום ושמענו את סיפור הקרב על הקיבוץ ותבוסת הצבא הסורי. מכאן התחלנו לצעוד לעבר  איילת-השחר, בין השדות והמטעים, כשבדרך קיבלו הילדים משימות שונות. בהגיענו לוואדי, למרגלות איילת העתיקה. התכבדנו  בשתייה ובחידוני מילות שירים שנשיר בדרכנו.17. צילום קיבוצי (אפריל 2015)
בשעה היעודה, נהרו מכל קצווי הקיבוץ "נהרות אדם" אל "האמפי" לצילום הקיבוצי הגדול ביותר שנעשה אי-פעם באיילת. האירוע הקיף את כל גווני האוכלוסייה המקומית והותיר תחושת גאווה אמיתית של יחד גדול ומחובר. התוצאה, אכן, מעידה על כך!

18. צילומי משפחות בקיבוץ (במשך השנה 2015)
לצורך הצגת תערוכת תמונות, בה ייטלו חלק כל המשפחות החיות במקום (עם הבנים/ות שחיים במקום אחר), יתבקשו כל המשפחות במשק להגיע לצילום משפחתי, בימים שנועדו לכך. הייתה הענות יפה והתערוכה תוצג כחלק מאירועי חג המאה, שיחול בראש-השנה תשע"ו.
19. השקת הספר "איילת מבשלת" (יוני 2015)
הרעיון להוציא ספר מתכוני בישול ואפייה איילתיים הידועים "בכפר", הפך במהרה לספר הנושא בחובו את ההיסטוריה הקולינרית של איילת-השחר. כל זאת בלוויית סיפורים ותמונות, מתכונים וזיכרונות – חוויה חושנית של היסטוריה מקומית מלאת צבע וריח. טובה ברוק עמלה במשך שנה על הספר ובעזרתה של נורית דבס (מבשלת אולטימטיבית במטבח הקיבוצי שלנו), כשהן נעזרות בארכיון המקומי ובהמון בשלניות/נים מקומיים, עמלו ותיעדו את פיסות ההיסטוריה בתחום המזון באיילת-השחר. חוויה אמיתית של ספר היסטורי למהדרין! ההשקה החגיגית זימנה המונים לדשא המרכזי, כשאנו מסבים לשולחנות וכל שולחן נושא שמו של פריט, או מתכון מהתחום המדובר. משחק חברתי העוסק במושגים השונים שנלקחו מהספר, ערב את כולנו בזיכרונות רחוקים מהעבר ובהתרפקות על מה שהיה ואיננו עוד...


20. יום איילת - "המירוץ למאה" (יוני 2015)
זה היה יום גדול, לכל הדעות! קרוב ל-20 תחנות משימות אתגריות, בזיקה לתחומים שונים בהיסטוריה של איילת, פוזרו ברחבי המשק. החברים, הנוער והילדים התאספו בדשא המרכזי, התחלקו לקבוצות, כשכל קבוצה מקבלת מטפחות אדומות (משהו שייאחד!) ומספר תחנות עם משימות אותן עליה לסיים במהירות האפשרית. ממש תחרות בין הקבוצות. והמשימות – עתירות דמיון והמצאות והפיכת הרעיון לבר-ביצוע ומאתגר, ברמות קושי שונות. וכך – בשעות אחר הצהריים של יום שישי, כל הקיבוץ נמצא "באטרף" של מירוצים וצחוקים, תחרות בין הקבוצות ומעבר להכל – הנאה צרופה של כוחות מאוחדים למען מטרה משותפת.


21. יום איילת - "חג החקלאות" (יוני 2015)
אנחנו בהמשכו של המירוץ למאה. נוהרים לעבר הוואדי, בו מחכה לנו תערוכה חקלאית רוויית היסטוריה מקומית. שלל כלים חקלאיים שהיו פעם וחלקם עדיין ממשיכים לעבוד בשטח. לידם – תערוכה מעוצבת עם סיפורי הענפים החקלאיים שהיו באיילת-השחר במשך מאה השנים של קיום הקיבוץ. חלקם הצליחו, חלקם כשלו, אבל היה היו וכדאי שייזכרו גם הם בספר ההיסטוריה שלנו.22. יום איילת - ארוחת ערב קיבוצית בוואדי (יוני 2015)
אחרי שרצנו לעבר המאה ונזכרנו בחקלאות המקומית, שליוותה אותנו לאורך השנים, הגיע הזמן להתענג על ארוחת הערב העשירה והמפנקת, אותה הכין לנו צוות הבשלנים המדופלם והידוע של הקיבוץ. מה לא היה שם? הכל בשפע! דוכני הפירות מעוצבים להפליא! ריחות מהבילים ואווירה. שיגעון! בילינו בצוותא, אכלנו, שבענו והותרנו! היה לנו "יום איילת" משגע!         23..  ט"ו באב – ליל האהבה (יולי 2015)

              לילה שכולו שמחה, מוסיקה, ריקודים ו... הרבה אהבה. רקדנו, שתינו, חגגנו באווירה נהדרת והמון חיוכים

              וצחוקים. "הדקלייה" שמשה כתפאורה נפלאה. מצב הרוח המרומם הקיף את כולנו..

1.       

                                                                                            24..  מפגש עם שמעון פרס (אוגוסט 2015)

      במפגש שהתקיים במרכז פרס נטלו חלק כ-25 משתתפים ובהם נערות ונערים, חיילת אחת ומבוגרים בגילים שונים. נשאלו שאלות וניתנו תשובות ובעיקר, חיזק שמעון פרס את הדור הצעיר וחשיבותו למען עתיד המדינה. הוקראה ברכה מטעם הקיבוץ, שחוגג מאה שנה להיווסדו והוענקו לנשיא לשעבר, שני הספרים שיצאו לרגל חגיגות המאה.

.     

                                         


      
.